Jaka jest najlepsza szczoteczka ultradźwiękowa? (ranking)

Jaka jest najlepsza szczoteczka ultradźwiękowa? (ranking)

Szczoteczki ultradźwiękowe to urządzenia, które wyróżniają się wyjątkowo skutecznym działaniem w porównaniu z tradycyjnymi szczoteczkami do zębów. Ich działanie opiera się na generowaniu ultradźwięków, które są w stanie docierać do miejsc, do których nie jest w stanie dotrzeć zwykła szczoteczka.

Jaką szczoteczkę ultradźwiękową wybrać?

Szczoteczki tego typu emitują fale, wspomagające proces czyszczenia. Dzięki ich zastosowaniu, czyszczenie zębów jest dużo skuteczniejsze i delikatniejsze od tego, jakiego można dokonać nawet za pomocą szczotek elektrycznych.

Przy wyborze najlepszej szczoteczki ultradźwiękowej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Po pierwsze sprawdź moc urządzenia, która wpływa na skuteczność jego działania. Ważna jest również liczba wibracji generowanych przez szczoteczkę, która wpływa na jakość czyszczenia. Ponadto, warto zwrócić uwagę na rodzaj i kształt włosia, które powinny być miękkie i delikatne dla zębów oraz na dostępność innych funkcji, takich jak np. timery, tryby pracy czy dodatkowe końcówki do szczotkowania.

Najlepsza szczoteczka ultradźwiękowa

Wybór ultradźwiękowej szczoteczki do zębów jest dobrym pomysłem ze względu na jej wyjątkową skuteczność w usuwaniu płytki bakteryjnej i zapobieganiu chorobom dziąseł. Regularne stosowanie takiej szczoteczki wpływa na poprawę higieny jamy ustnej i zapobiega powstawaniu próchnicy. Dzięki temu, inwestycja w ultradźwiękową szczoteczkę do zębów może przyczynić się do lepszego zdrowia jamy ustnej oraz zapewnić piękny i zdrowy uśmiech.

Rankingu szczoteczek ultradźwiękowych przedstawia najlepsze modele dostępne na rynku, które charakteryzują się nie tylko wysoką jakością, ale także różnymi dodatkowymi funkcjami.

RANKING: Najlepsze szczoteczki ultradźwiękowe

1. Philips Sonicare 9900 Prestige HX9992/11 SenseIQ

NAJLEPSZY WYBÓR

Philips Sonicare 9900 Prestige HX9992/11 SenseIQ

Najlepsza szczoteczka ultradźwiękowa do zębów

Zadając sobie pytanie, jaka jest najlepsza szczoteczka ultradźwiękowa do zębów, urządzenie Philips Sonicare Sonicare 9900 zdecydowanie znajduje się na samej górze listy. Wyróżnia ją kilka ważnych czynników.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Przede wszystkim, szczoteczka jest wyposażona eleganckie etui z funkcją ładowania. Posiada pięć programów do czyszczenia oraz integrację z aplikacją mobilną, zsynchronizowaną ze szczoteczką. Samo urządzenie wyróżnia bardzo elegancki, wręcz luksusowy wygląd (złoty pasek i pastelowy koloryt). Całości dopełnia wysmakowana podstawka ładująca, która ozdabia wręcz wnętrze łazienki. Szczoteczka dopasowuje się do użytkownika w tym sensie, że urządzenie bada styl czyszczenia przez niego zębów i na tej podstawie dostraja własne funkcje. Dba o to wskaźnik technologia SenseIQ, który wyczuwa do 100x na sekundę technikę szczotkowania i automatycznie dostosowuje intensywność szczotkowania do indywidualnych potrzeb zębów i dziąseł. Dzięki temu możemy pożegnać się z krwawiącymi dziąsłami. Posiada również dłuższe od standardowych włókna boczne, ułatwiające czyszczenie i mające funkcje masujące dziąsła. Dzięki wydłużonemu włosiu mamy dostęp do miejsc, do których trudno dotrzeć za pomocą zwykłej szczoteczki.

2. Megasonex The Ultrasound

Wspaniały wybór

Megasonex The Ultrasound

Megasonex The Ultrasound to szczoteczka ultradźwiękowa, która charakteryzuje się innowacyjnym podejściem do pielęgnacji zębów. Dzięki zastosowaniu ultradźwięków w procesie czyszczenia, usuwa bakterie i resztki jedzenia w miejscach, do których trudno dotrzeć tradycyjnymi szczoteczkami.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Megasonex The Ultrasound posiada trzy różne tryby pracy, które pozwalają na dostosowanie szczotkowania do swoich indywidualnych potrzeb. Wszystkie tryby są łagodne dla szkliwa i delikatne dla dziąseł, dzięki czemu można korzystać z niej bez obaw o uszkodzenie zębów lub podrażnienie dziąseł. Inną zaletą szczoteczki Megasonex The Ultrasound jest to, że jest ona bardzo łatwa w obsłudze i ładowaniu. Zestaw zawiera ładowarkę, a bateria pozwala na dość długi czas użytkowania bez konieczności ładowania. Ta szczoteczka to innowacyjne urządzenie zapewniające skuteczniejsze i dokładniejsze czyszczenie zębów dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej.

3. Xiaomi Mi Electric Toothbrush T500

Dobry wybór

Xiaomi Mi Electric Toothbrush T500

Szczotka Xiaomi Electric T500 wyróżnia się zaokrąglonymi końcówkami włosia. Są one dostosowane do tego, by nie drażnić delikatnych i skłonnych do krwawienia dziąseł.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

W związku z potrzebami wymagających klientów, sama ilość włosia na szczoteczce została zwiększona o 40% w stosunku do poprzednich wersji szczoteczek firmy. Ze szczoteczki można korzystać bezpiecznie w wannie i pod prysznicem. Szczoteczka nie porazi nas prądem, nie jest również możliwe, by woda dostała się do środka i uszkodziła delikatny mechanizm czy namoczyła baterię. Ciekawym i unikalnym rozwiązaniem tego modelu jest to, że szczoteczka została wyposażona w uniwersalny port USB, dzięki któremu można ją podłączyć do laptopa, tabletu i innych urządzeń, które posiadamy, bez konieczności poszukiwania gniazdka sieciowego. Jest to szczególnie cenne rozwiązanie, jeśli podróżujemy i mamy ograniczony dostęp do kontaktu. Szczoteczka wykonuje 31000 drgań na minutę, co mieści się w standardzie, jeśli chodzi o funkcje podobnych urządzeń.

4. Łucznik SG-508

TOP4

Łucznik SG-508

Jest to tania i bezpretensjonalna szczoteczka ultradźwiękowa, dzięki której można efektywnie umyć zęby, nie będąc samemu po zakupie... "spłukanym".

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Koszt zakupu szczoteczki wynosi mniej niż 100 zł. Szczoteczka cieszy się dobrymi opiniami. Posiada zasilenie akumulatorowe. Doskonale likwiduje kamień nazębny. Końcówki w formie nakładki również nie należą do drogich. Generalnie rzecz biorąc, zakup szczoteczki opłaca się. Mieści się w standardzie, jest estetyczna i tania.

5. Vitammy Symphony

TOP5

Vitammy Symphony

Niniejszy ranking szczoteczek ultradźwiękowych zamyka szczoteczka Vitammy Symhony. Dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych, m.in. w różowym.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Szczoteczkę Vitammy Symhony na rynku podobnych wyrobów wyróżnia efektowne podświetlanie funkcji. Może dlatego producent zdecydował się nazwać szczoteczkę "Symphony" (Symfonia). Szczoteczka wyróżnia się nie tylko szczególną estetyką, ale jest również bardzo praktyczna. Całkowicie naładowana działa całe 45 dni, co jest bardzo przydatne w podróży. Jak wiele innych szczoteczek ultradźwiękowych, po 2 minutach użytkowania wyłącza się samoczynnie. Można posługiwać się nią w wannie i pod prysznicem i nie ma w związku z tym ryzyka tego, że woda dostanie się do środka mechanizmu i szczotka ulegnie uszkodzeniu. W wygodzie użytkowania pomaga 5 trybów, dopasowanych do określonych potrzeb osoby, dbającej o zdrowie zębów. Dostępny jest między innymi program do zębów wrażliwych (Sensitive), program skupiający się na masowaniu dziąseł (Massage) i polerujący zęby (Polish). Jak widzimy, nie tylko wygląd szczotki może zaciekawić.