Jaka jest najlepsza pasta ortodontyczna? (ranking)

Jaka jest najlepsza pasta ortodontyczna? (ranking)

Stosowanie aparatu ortodontycznego jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie pięknych i zdrowych zębów, ale wymaga również odpowiedniej higieny jamy ustnej. Szczotkowanie zębów stanowi podstawową czynność w życiu każdego człowieka, a przy stosowaniu aparatu ortodontycznego wymaga odpowiedniej, dobrze dobranej  pielęgnacji. 

Najlepsze pasty do aparatu ortodontycznego – dlaczego warto je stosować?

Zęby, które są pokryte aparatem, są bardziej narażone na tworzenie się płytki nazębnej, a zwiększone trudności w utrzymaniu ich czystości mogą prowadzić do powstawania ubytków, stanów zapalnych dziąseł oraz innych problemów

Sposobem na uniknięcie niepożądanych skutków, jest regularne stosowanie pasty do zębów z aparatem ortodontycznym. Pasta do aparatu na zęby ma kilka zalet, które sprawiają, że jej stosowanie jest szczególnie korzystne dla zdrowia zębów i dziąseł w czasie leczenia ortodontycznego.

Jaką pastę ortodontyczną do aparatu na zęby wybrać?

Pasta ortodontyczna to specjalny rodzaj pasty do zębów, który został opracowany z myślą o osobach noszących aparat ortodontyczny. Jej stosowanie ma wiele korzyści dla zdrowia zębów i dziąseł w czasie leczenia ortodontycznego, w tym redukcję płytki nazębnej, ochronę szkliwa, skuteczne usuwanie kamienia nazębnego, utrzymanie świeżego oddechu oraz wzmocnienie szkliwa. Wybór pasty ortodontycznej może być trudny ze względu na wiele dostępnych na rynku produktów. Oto kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze pasty ortodontycznej:

  • Skład – pasta do aparatu ortodontycznego powinna mieć zbilansowany skład, aby skutecznie działać na oczyszczenie zębów i dziąseł, jednocześnie nie powodując podrażnień. Ważnym składnikiem jest fluorek sodu, ponieważ pozytywnie wpływa na wzmocnienie szkliwa. Natomiast pasta do zębów z aparatem ortodontycznym nie powinna zawierać składników drażniących, takich jak SLS (laurylosiarczan sodu), który powoduje podrażnienia jamy ustnej.
  • Bezpieczeństwo – czyszczenie zębów z aparatem ortodontycznym nie powinno przynosić negatywnego wpływu na organizm, dlatego warto wybrać pastę bez składników szkodliwych dla zdrowia. Zwróć uwagę na ewentualne ostrzeżenia dotyczące wieku użytkowników.
  • Cechy dodatkowe – niektóre pasty ortodontyczne zawierają dodatkowe składniki, takie jak wapń czy witamina C i E, które pomagają wzmocnić szkliwo i zapobiegają powstawaniu przebarwień. Warto zwrócić na nie uwagę, jeśli szukasz pasty z dodatkowymi korzyściami dla zdrowia zębów.

Zastanawiasz się jaka będzie najlepsza pasta do zębów z aparatem ortodontycznym? Nasz ranking TOP3 to obiektywne zestawienie, które prezentuje trzy najlepsze pasty do aparatów ortodontycznych.

RANKING: Najlepsze pasty do aparatu ortodontycznego

1. GUM Ortho

NAJLEPSZY WYBÓR

GUM Ortho

Najlepsza pasta ortodontyczna do zębów z aparatem

Ranking najlepszych past ortodontycznych otwiera produkt marki Gum. To pasta w formie żelowej, która dokładnie oczyszcza jamę ustną i aparat ortodontyczny. Pasta ta spełnia podstawowe funkcje, takie jak redukcja płytki nazębnej, wzmacnianie szkliwa. Natomiast w jej składzie znajdują się ważne elementy, takie jak: fluorek sodu (co pomaga zapobieganiu powstawaniu ubytków, dzięki temu pasta chroni zęby przed próchnicą) oraz chlorheksydyna i witamina E (które pomagają wzmocnić dziąsła i zapobiegać powstawaniu chorób dziąseł, dzięki temu pasta jest idealna dla osób z wrażliwymi dziąsłami). Dodatkowo GUM Ortho jest łatwa w użyciu i ma przyjemny smak. Pasta zawiera również składniki, które pomagają w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów z ust.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

2. OrthoKin

Wspaniały wybór

OrthoKin

Wyjątkowym produktem do higieny jamy ustnej przy aparacie ortodontycznym, którego nie mogło zabraknąć w rankingu jest miętowa pasta do zębów marki KIN. To pasta do zębów stworzona specjalnie dla osób noszących aparat, gdyż zawiera 3 główne składniki o działaniu aktywnym - chlorheksydyny, jony cynku oraz fluorek sodu. Dzięki połączeniu takich właściwości pasta pełni funkcję ochronną dziąseł, zapobiega przebarwieniom, hamuje rozwój niepożądanych bakterii i chroni przed rozwojem próchnicy. KIN Orthokin zawiera również składnik o nazwie Hydroxyapatite, który pomaga w remineralizacji szkliwa i odbudowie zębów. Dzięki temu pasta pomaga wzmocnić i odnowić szkliwo zębów. Miętowy zapach pasty punktuje, gdyż pomaga w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów z ust.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

3. Ortho Salvia Night

Dobry wybór

Ortho Salvia Night

Pasta na noc posiadająca wiele pozytywnych rekomendacji marki Ortho Salvia Dental, często pojawia się na półce kosmetycznej osób noszących aparat ortodontyczny. Swoje pozytywy zawdzięcza gwarancji łagodnego czyszczenie zębów bez naruszania struktury noszonego aparatu, dzięki czemu stanowi idealne połączenie z szczoteczką ortodontyczną. Pasta ortodontyczna Ortho Salvia Night wyposażona jest w zioła, które wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, ściągające, przeciwgrzybicze i przeciwbólowe, co ułatwia zasypianie. Pasta do zębów z aparatem ortodontycznym cechuje się skuteczną pielęgnacją osoby leczonej aparatem od pierwszego do ostatniego dnia, a następnie okres retencyjny.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!