Jaka jest najlepsza pasta remineralizująca szkliwo? (ranking)

Najlepsza pasta remineralizująca szkliwo

Demineralizacja szkliwa jest procesem, który zachodzi w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej. Na odwapnienie prowadzące często do próchnicy, ma wpływ nie tylko spożywanie np. słodyczy lub kwaśnych produktów w większych ilościach ale również nieregularne wizyty w poradni stomatologicznej. Skutkiem demineralizacji początkowo jest pojawienie się próchnicy. Zaawansowane stadia próchnicy doprowadzają do utraty uzębienia, leczenia kanałowego czy plombowania zębów. Jedną z najskuteczniejszych metod jest przeciwdziałanie demineralizacji poprzez odpowiednio dobrane pasty chroniące szkliwo zębów. Pomocne okazują się pasty remineralizujące. 

Pasty remineralizujące szkliwo – dlaczego warto z nich korzystać?

Intensywny tryb życia, natłok obowiązków i niezdrowe jedzenie bogate w cukier sprzyja powstawaniu próchnicy. Pasty wzmacniające szkliwo, czyli tzw. pasty remineralizujące są bogate w składniki odpowiedzialne za ponowne wprowadzanie do uzębienia utraconych minerałów. Wzmocnienie uzębienia możliwe jest dzięki wtłoczeniu pod powierzchnię szkliwa fosforanów i jonów wapnia. Tego typu pasty najczęściej są bogate we fluor, którego zadaniem jest uodpornienie szkliwa na czynniki zewnętrzne. Działanie fluoru może być wzbogacone o hydroksyapatyt, ponieważ wnika on w ubytki znajdujące się w zębach, tworząc powłokę ochronną i spełnia tym samym zadanie profilaktyczne.  Pasty odbudowujące szkliwo zębów zawierają substancje mineralne,a  ich skład jest niemal tożsamy ze składem powłoki uzębienia. Zaleca się stosowanie past wzmacniających przed wystąpieniem zmian próchniczych.

Najlepsze pasty remineralizujące szkliwo zębów – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Producenci past do zębów zdają sobie sprawę z wysokich potrzeb rynku dotyczących past remineralizujących. Powszechny problem próchnicy u dzieci i dorosłych oraz częsty problem z profilaktyką ukierunkował przedsiębiorców do oferowania bogatego asortymentu past chroniących szkliwo zębów.  Na rynku są dostępne produkty, które doskonale radzą sobie z nalotami i zabrudzeniami o różnym składzie chemicznym. Wybierając odpowiednią pastę odbudowującą szkliwo zębów, warto zwrócić uwagę czy zawiera kompleks  CPP-ACP, który rozpuszcza się pod wpływem śliny, a następnie dostarcza niezbędne składniki mineralne pod powłokę szkliwa. Proces ten ma również wpływ na ograniczenie nadwrażliwości zębów. CPP-ACP gromadzi się na błonce nabytej, płytce nazębnej, bakteriach, hydroksyapatytach oraz tkance miękkiej jamy ustnej wprowadzając bioaktywny wapń i fosforan. Wybierając najlepszą ofertę, należy zwrócić szczególną uwagę na osobiste potrzeby i problemy pojawiające się przy toalecie zębów, ponieważ cele, które mają zostać osiągnięte, mogą się różnić. Na bazie tych informacji zostały wyróżnione 3 najlepsze pasty odbudowujące szkliwo zębów.

RANKING: Najlepsze pasty remineralizujące szkliwo

1. ApaCare Zahncreme

NAJLEPSZY WYBÓR

ApaCare Zahncreme

Najlepsza pasta odbudowująca i chroniąca szkliwo zębów

Ranking najlepszych past remineralizujących otwiera Pasta ApaCare. Polecana jest osobom szczególnie podatnym na działanie próchnicy oraz cierpiącym z powodu nadwrażliwości zębów. Pasta odbudowująca szkliwo szczególną ochronę zawdzięcza fluorowi oraz nanohydroksyapatytowi. Nanohydroksyapatyt to nośnik jonów wapniowych i fosforanowych, czyli analogiczna substancja, która zabezpiecza naturalnie nasze zęby. mHap wnika w szkliwo zębów, zabezpieczając w ten sposób mikro ubytki i pęknięcia na powierzchni zębów. W ten sposób ogniska demineralizacji zostają wypełnione biozgodnym materiałem i efektywnie zostaną odnowione. Działaniem dodatkowym i atutem przemawiającym za wyborem ApaCare jest to, że naturalnie rozjaśnia kolor uzębienia odpornego na powstawanie płytki nazębnej.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

2. WhiteWash Remineralising

Wspaniały wybór

WhiteWash Remineralising

Kolejna pastą godną uwagi jest WhiteWash. Pasta wzmacniająca szkliwo zawdzięcza swoje działanie mieszance, jaką stanowi fluor, ksylitol i hydroksyapatyt. Hydroksyapatyt jest składnikiem występującym naturalnie w przyrodzie i odpowiada za odporność na przeciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Zadaniem pasty jest uszczelnienie szkliwa, rewitalizując uzębienie, a tym samym czyniąc je odpornym na próchnicę. Skład wzbogaca witamina C, która ma wpływ na ochronę dziąseł poprzez zmniejszenie krwawienia w trakcie szczotkowania. Rolą WhiteWash jest wspomaganie w pozbyciu się osadu nazębnego tak, aby utrzymać uzębienie w dobrej kondycji przez długi czas. Pasta ma też działanie wybielające co dla estetyków może być dodatkowym autem.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

3. Apadent Total Care

Dobry wybór

Apadent Total Care

Pastą zamykającą ranking jest Apadent Total Care. Pasta remineralizujaca w swoim składzie posiada hydroksyapatyt mHAP, odpowiedzialny za przywracanie gęstości szkliwa oraz chlorek cetylopirydyny. Chlorek ma działanie antybakteryjne oraz wspomaga redukcję płytki nazębnej, która jest główną przyczyną próchnicy i zapalenia dziąseł. Dodatkowo pasta zawiera polimer PVP oraz krzemionkę znacząco wpływające na przebarwienia, osad oraz zalegającą płytkę nazębną. Pasta Apadent Total Care wpływa na odbudowę szkliwa poprzez adsorpcję płytki podczas szczotkowania, wypełnienia mikrouszkodzenia oraz przywraca zdematerializowane obszary. Sporym atutem są naturalne składniki w postaci wyciągu z liści zielonej herbaty, rumianku i szałwii, które pielęgnują dziąsła.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!