Jaka jest najlepsza pasta na nadwrażliwość zębów? (ranking)

Jaka jest najlepsza pasta na nadwrażliwość zębów? (ranking)

Osoby borykające się z problemem nadwrażliwości zębów szukają wielu sposobów, aby pozbyć się tej dokuczliwej przypadłości. W takich przypadkach warto zwrócić uwagę na najlepsze pasty do zębów wrażliwych. Mycie zębów to bowiem czynność, którą wykonujemy codziennie i dzięki niej jesteśmy w stanie poprawić stan w naszej jamie ustnej. W artykule znajdziemy kilka praktycznych wskazówek jaka pasta na wrażliwe zęby będzie dla nas odpowiednia.

Jakie pasty na nadwrażliwość zębów znajdziemy na rynku?

W drogeriach i aptekach na półkach widzimy wiele past do mycia zębów. Oczywiście różnią się od siebie nie tylko marką i smakiem, ale przede wszystkim właściwościami. Dla osób, które na co dzień muszą znosić ból zębów podczas picia zimnych lub ciepłych napojów, czy jedzeniu niektórych potraw, jest to bardzo niekomfortowe. Tym bardziej, że ból pojawia się przy czynnościach niezbędnych. Powoduje on nie tylko niewygodę, ale przede wszystkim zniechęca nas np. do wyjść do restauracji i korzystania z podobnych kulinarnych przyjemności. Osoby zmagające się z tym problemem powinny dowiedzieć się, jaka pasta do zębów wrażliwych jest najlepsza dla nich i używać jej do codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Jaka pasta na odsłonięte szyjki zębowe będzie odpowiednia?

Gdy mówimy o nadwrażliwości zębów nie sposób pominąć najczęstszą jej przyczynę. Warto wiedzieć, że są to w głównej mierze uszkodzenia dziąseł przy zębach, które powodują odsuwanie się szyjek zębowych. Dlatego właśnie powinna być to również pasta na odsłonięte szyjki zębowe, nie tylko na nadwrażliwość. Odpowiednia pielęgnacja musi odbywać się przy pomocy aktywnych składników odbudowujących szyjki zębowe i tworzących barierę ochroną wokół nich. Oczywiście najlepsze pasty na nadwrażliwość mają takie działanie. Aby wybrać taką, która najbardziej wpasuje się w nasze oczekiwania i pokona nasze dolegliwości, warto zapoznać się z zestawieniem. Ułatwi nam ono wybór dzięki porównaniu właściwości i zarazem cen. Jako, że pielęgnacja zębów i jamy ustnej to czynność, którą wykonujemy codziennie, ważne jest również to, aby pasta była wydajna i starczała nam na dłużej.

RANKING: Najlepsze pasty na nadwrażliwość zębów

1. elmex Sensitive

NAJLEPSZY WYBÓR

elmex Sensitive

Najlepsza pasta do zębów wrażliwych

Ta pasta do zębów nadwrażliwych otwiera zestawienie. Jest wybierana przez wiele osób, a do tego może poszczycić się dużą ilością pozytywnych opinii. Oznacza to jej skuteczność w walce z nadwrażliwością zębów. Jest odpowiednia do codziennego stosowania, a oprócz ochrony przed bólem skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Obecność aminofluorku wzmacnia zęby co daje dodatkową ochronę dla nadwrażliwych zębów. Pozostałe składniki sprawiają, że jest to także najlepsza pasta na odsłonięte szyjki zębowe, które są najczęstszą przyczyną nadwrażliwości. Przy tych wszystkich zaletach warto wspomnieć o jeszcze jednej: ma stosunkowo niską cenę, co z pewnością zachęci do dłuższego stosowania.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

2. GC Tooth Mousse

Wspaniały wybór

GC Tooth Mousse

Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje pasta o smaku truskawki. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które nie przepadają za ostrym smakiem popularnej w pastach do zębów mięty. Ta pasta do zębów nadwrażliwych jest bardzo dobrze oceniana przez użytkowników, a to za sprawą jej skuteczności i właściwości. W przeciwieństwie do poprzedniej pasty do zębów, nie stosuje jej się do standardowego mycia zębów. Używa się jej już po oczyszczeniu zębów, miejscowo na powierzchnie nadwrażliwe i przebarwione. Zamyka również kanaliki zębinowe, co jest kluczowe dla pokonania nadwrażliwości i zwiększenia odporności zębów. Ponadto zapobiega powstawaniu próchnicy, co pomaga utrzymać zdrowe zęby.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

3. ApaCare Zahncreme

Dobry wybór

ApaCare Zahncreme

Jeśli poprzednie pasty na wrażliwe zęby nas nie przekonały, możemy wybrać trzecią w zestawieniu pastę od ApaCare. Skutecznie redukuje ból dziąseł i zębów podczas jedzenia i picia, a dzięki zawartym substancjom uszczelnia uszkodzone szkliwo. Tą pastę możemy stosować do codziennej pielęgnacji zębów, a nawet zaleca się jej używanie dwa razy dziennie. Dla wielu polecających jest to najlepsza pasta na nadwrażliwość zębów. Do jej zalet należy zaliczyć również rozjaśnienie zębów, co przy jednoczesnej ochronie przez nadwrażliwością czyni pastę naprawdę godną wypróbowania.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Po przejrzeniu powyższych propozycji powinniśmy już wiedzieć, jaką pastę wybrać do wrażliwych zębów. Odpowiedni wybór poprawi nie tylko wygląd i zdrowie naszych zębów, ale przede wszystkim pozwoli nam pozbyć się bólu związanego z nadwrażliwością zębów. A kto miał z nim styczność wie, że potrafi być on bardzo uciążliwy i sprawia wiele dyskomfortu w codziennym funkcjonowaniu. Pozbyć możemy się go przy zastosowaniu odpowiedniej pasty do nadwrażliwych zębów.