Jaka jest najlepsza szczoteczka rotacyjna? (ranking)

Jaka jest najlepsza szczoteczka rotacyjna? (ranking)

Dzięki rotacyjnej szczoteczce można umyć zęby, nie wykonując zbędnych ruchów. Porusza się szczoteczka, natomiast myjący przykłada jedynie urządzenie do poszczególnych zębów. Nazwa szczoteczki wzięła się stąd, że jej główka wykonuje ruch obrotowy (rotacyjny). Kręcąc się wokół własnej osi, czyści zęby. Część szczoteczek tego typu wyposażonych jest w dodatkowe funkcje, dostępne dzięki możliwości podłączenia ich do aplikacji internetowych. Na rynku urządzeń tego typu jest dosyć sporo.

Jak wybrać szczoteczkę rotacyjną?

Szczoteczki rotacyjne to urządzenia, które od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród osób, które dbają o higienę jamy ustnej. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, szczoteczki rotacyjne są w stanie zapewnić skuteczniejsze i dokładniejsze czyszczenie zębów w porównaniu do tradycyjnych szczoteczek manualnych.

Jedną z największych zalet szczoteczek rotacyjnych jest to, że posiadają one ruchome głowice, które obracają się wokół osi pionowej lub poziomej, co pozwala na skuteczne usuwanie osadów i płytki bakteryjnej z zębów. Dodatkowo, wiele modeli szczoteczek rotacyjnych posiada wbudowany timer, który informuje użytkownika o czasie, przez który powinien szczotkować zęby, co pozwala na lepszą kontrolę i poprawę jakości higieny jamy ustnej.

Najlepsze szczoteczki rotacyjne posiadają różne tryby pracy, które pozwalają na dostosowanie intensywności szczotkowania do indywidualnych potrzeb użytkownika. W zależności od modelu, można wybrać tryb delikatny, średni lub intensywny, co umożliwia dostosowanie szczotkowania do wrażliwości zębów oraz osobistych preferencji.

RANKING: Najlepsze szczoteczki rotacyjne

1. Oral-B Pro 750

NAJLEPSZY WYBÓR

Oral-B Pro 750

Najlepsza szczoteczka rotacyjna do zębów

Szczoteczce Oral-B Pro 750 można nadać miano najlepszej szczoteczki rotacyjnej. Dlaczego? Przede wszystkim, jest to szczoteczka, która spełnia wszystkie nowoczesne standardy i jest jednocześnie z powodu swej ceny dostępna dla przeciętnej osoby. Szczoteczka posiada zasilenie akumulatorowe.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Oral-B Pro 750 to szczoteczka oscylacyjno-rotacyjna, co znaczy, że oprócz ruchów obrotowych, wykonuje ruchy z boku na bok. Dodatkowym atutem jest wykonywanie przez szczoteczkę 20 000 pulsacji na minutę, co wspomaga proces czyszczenia i pozwala poczuć świeżość w jakie ustnej po zakończeniu zabiegu pielęgnacyjnego. Produkt ma również wady. Użytkownicy szczoteczki narzekają na zbyt wielką ich zdaniem głośność pracy. Szczoteczką tą można posługiwać się, używając dwóch programów czyszczenia. Szczotka posiada wbudowany timer, dzięki którym możemy się dowiedzieć, czy czyścimy zęby w czasie krótszym, dłuższym czy równym zalecanemu przez dentystów. Włókna szczotki są zaokrąglone, co sprawia, że dziąsła jej użytkownika są mniej narażone na podrażnienia.

2. Panasonic EW-DS90-P503

Wspaniały wybór

Panasonic EW-DS90-P503

Szczoteczka Panasonic EW-DS90-P503 ma oryginalny wygląd. Góra, obejmująca główkę szczoteczki, jest zamykana. Pokrywa komponuje się z nisko osadzoną rączką szczoteczki, która swym wyglądem przypomina plastikowy trzon, na którym osadzona jest szminka. Wygląd, podobny do szminki, podkreśla fakt, że jest dostępna w kolorze różowym i czerwonym. Szczoteczka jest również dostępna w wersji czarnej, co upodabnia ją z kolei do tuszu do rzęs. Zdecydowanie jest to ciekawe rozwiązanie dla kobiet, które cenią oryginalność i lubią stylizowane produkty. Zaletą szczoteczki jest również jej cena.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

3. Oral-B Genius X 20100S

Dobry wybór

Oral-B Genius X 20100S

Szczoteczka firmy ORAL-B wspomagana sztuczną inteligencją, rozpoznającą styl szczotkowania zębów. Szczoteczka jest zsynchronizowana z aplikacją, a dzięki niej można ustawiać sobie rozmaite programy, związane z higieną jamy ustnej. Można na przykład założyć, że przez kilka tygodni działanie szczoteczki ma skupiać się na wybielaniu. Dodatkową zaletą tego rodzaju urządzenia jest eleganckie, funkcjonalne etui, w którym szczoteczka spędza czas podróży.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

4. Oral B D100 Kids Star Wars

TOP4

Oral B D100 Kids Star Wars

Ciekawym rodzajem szczoteczki jest ORAL-B D100 Star Wars. Jest to standardowa szczoteczka rotacyjna, która ma nie całkiem standardowy wygląd. Szczoteczka Oral B D100 Kids Star Wars jest przeznaczona dla dzieci i mocno wyróżnia się wyglądem. Jest niemal cała czerwona, a część rączki na dole jest ciemna, pokryta grafiką. Całość dopełniają wymienne główki szczoteczki: białe, pokryte kolorowymi rysunkami. Szczoteczka jest stosunkowo tania: koszt jej zakupu oscyluje w granicach 100 zł. Zakup produktu ucieszy nie tylko dziecko lub nastolatka, ale również niemal każdego wielbiciela Gwiezdnych Wojen.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

5. ProfiCare PC-EZ 3054

TOP5

ProfiCare PC-EZ 3054

Jest to jedna z najtańszych szczoteczek rotacyjnych z dostępnych na rynku. Wyróżnia ją nie tylko cena, ale również wygląd. Trzonek szczoteczki rozszerza się ku dołowi, tworząc coś w rodzaju opływowego stożka. Warto na nią zwrócić uwagę, jeśli nie dysponujemy zbyt dużą ilością funduszy lub chcemy nabyć swoją pierwszą szczoteczkę rotacyjną.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!