Jaka jest najlepsza szczoteczka manualna dla dzieci? (ranking)

Jaka jest najlepsza szczoteczka manualna dla dzieci? (ranking)

Jaką szczoteczkę dla dzieci wybrać? Ten problem pojawia się już przy wyrośnięciu pierwszych ząbków w buzi dziecka. Najlepsza szczoteczka manualna dla dzieci to taka, która została odpowiednio przebadana i nie wyrządzi szkód. 

Jak wybrać najlepszą szczoteczkę manualną dla dziecka?

Włosie szczoteczki do zębów dla dzieci powinno cechować się odpowiednią miękkością. Delikatne dziąsła dziecka nie powinny być narażone na ból i krwawienie, związane z użytkowaniem szczoteczek zbyt twardych. Pamiętajmy o tym, by wybierać szczoteczki do zębów odpowiednio przebadane, z atestami i gwarancjami grup eksperckich. Szczoteczki dla dzieci są podzielone na kilka grup, zależnie od wieku użytkownika. Ważne, by wybierać szczoteczki, dostosowane do wieku użytkownika. Ważne są również jej rozmiary. Na rynku dostępne są rozmaite tanie szczoteczki dla dzieci. Z ich rękojeści spoglądają bohaterowie bajek. Klasyczne szczoteczki dla dzieci uatrakcyjniono również na inne sposoby.

RANKING: Najlepsze szczoteczki manualne dla dzieci

1. Colgate Smiles Kids Batman

NAJLEPSZY WYBÓR

Colgate Smiles Kids Batman

Najlepsza klasyczna szczoteczka dla dziecka

Jedno jest pewne: dzieci nie lubią myć zębów. Z pomocą w tym trudnym problemie życia codziennego przychodzi szczoteczka Colgate Smiles Kids, która została zaprojektowana specjalnie po to, by zachęcić do tej czynności.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Dzięki szczoteczce można w skuteczny sposób zadbać o higienę jamy ustnej dzieci powyżej szóstego roku życia. Szczoteczka jest dopasowana wielkością do małej rączki dziecka. Włókna, z której jest wykonana, są miękkie, co nie sprzyja pojawieniu się problemu krwawiących dziąseł. Ważnym elementem szczoteczki, oprócz walorów psychologicznego oddziaływania (Batman na rękojeści), jest przyssawka. Można dzięki niej bez trudu postawić ją na śliskiej krawędzi umywalki. Nie spadnie, a i jest z tym dodatkowa zabawa.

2. Elgydium Baby

Wspaniały wybór

Elgydium Baby

Oryginalna szczoteczka do pierwszych ząbków dziecka. Cechą, która ją wyróżnia, jest długie, miękkie włosie, a także specyficzny kształt rączki. Z uchwytu spogląda na nas zwierzątko. Z pewnością warto zaopatrzyć się w tą szczoteczkę.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

3. elmex Junior

Dobry wybór

elmex Junior

Klasyczna szczoteczka dla dziecka popularnego producenta pasty do zębów Elmex. Odznacza się tym, że włókna na jej główce są ułożone w kształcie litery X, co znacząco wspomaga proces czyszczenia zębów.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Została zaprojektowana specjalnie po to, by ułatwić dbanie o higienę jamy ustnej dzieci, u których dochodzi właśnie do wymiany zębów mlecznych na stałe. Dzięki zaokrąglonym włóknom, możliwe jest zadbanie również o bezpieczeństwo dziąseł podczas szczotkowania. Ze szczoteczką elmex Junior nie są one narażone na krwawienie. Rączka szczoteczki została zaprojektowana w taki sposób, by nie wyślizgiwała się z ręki dziecka. Znajduje się na niej również wyprofilowane miejsce na kciuk. Niektórzy użytkownicy szczoteczki twierdzą, że jest zbyt miękka.

4. Signal Kids

TOP4

Signal Kids

Szczoteczka wykonana została z tworzywa sztucznego, cechującego się dużą wytrzymałością. Z pewnością może spodobać się dziecku, ponieważ jest kolorowa i wygląda wesoło. Z rękojeści szczoteczki spoglądają rysunkowe zwierząki. Szczoteczka Signal Kids charakteryzuje się również specjalnie opracowaną konstrukcją włosia. Przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

5. Colgate Smiles Kids Minionki

TOP5

Colgate Smiles Kids Minionki

Szczotka do zębów, wyprodukowana przez firmę Colgate. Tak jak niektóre z poprzednich, prezentowanych w zestawieniu, szczotka ma walory edukacyjne. Dlaczego? Dzięki kolorowej, pogodnej kolorystyce i rękojeści ozdobionej wizerunkiem bohatera ze znanej bajki, zachęca użytkownika do ponurej czynności mycia zębów.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Główka szczoteczki jest specjalnie wyprofilowana, by mogła się dostać do trudno dostępnych zakamarków dziecięcej buzi. Dodatkową atrakcją, związaną z użytkowaniem, jest samo odstawianie szczoteczki. Tak jak w przypadku szczoteczki z Batmanem na rękojeści, tak ta z Minionkami, jest wyposażona w przyssawkę. Można dzięki niej postawić szczoteczkę na brzegu umywalki w sposób, który dostarczy dodatkowej zabawy.

6. Ekologiczna szczoteczka dla dzieci

TOP6

Ekologiczna szczoteczka dla dzieci

Najlepsze szczoteczki manualne dla dzieci niekoniecznie muszą być standardową, plastikową. Szczoteczka bambusowa jest bardzo atrakcyjna wizualnie. Jest lekka, bo wykonana z bambusowego drewna. Włosie na szczotce jest wielokolorowe. Z całą pewnością można powiedzieć, że szczotka odznacza się oryginalnością i nie wszyscy w przedszkolu mają takie.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!