Jaka jest najlepsza szczoteczka magnetyczna? (ranking)

Jaka jest najlepsza szczoteczka magnetyczna? (ranking)

Jeśli chcesz wyjątkowo dokładnie czyścić zęby, powinieneś zainwestować w dobrą szczoteczkę do ich codziennego mycia. Doskonałym wyborem będzie szczoteczka elektryczna, która usuwa płytkę bakteryjną znacznie bardziej skutecznie, niż manualna. Na rynku szczoteczek do zębów tego typu możesz znaleźć ultranowoczesne szczoteczki magnetyczne. Ranking znajdujący się niżej pozwoli Tobie poznać najlepsze szczoteczki magnetyczne na rynku i dowiedzieć się dlaczego warto w nie zainwestować.

Szczoteczka magnetyczna – czym się wyróżnia?

Szczoteczka magnetyczna wyposażona jest w innowacyjny silnik z beztarciowym napędem magnetycznym, który charakteryzuje się wysoką wydajnością przekładającą się na oszczędność energii, oraz wyjątkowo cichym, niemal bezgłośnym działaniem. Dodatkową zaletą takiego napędu jest to, że emituje on mikrowibracje, które skutecznie rozbijają płytkę nazębną, podobnie jak ruch pulsacyjny zasilany elektrycznie, który jednak jest zbyt mocny dla niektórych użytkowników.

Szczoteczki elektryczne wyposażone w napęd magnetyczny produkowane są głównie przez markę Oral-B, która jako pierwsza potwierdziła ich skuteczność w badaniach klinicznych. Niniejszy ranking szczoteczek magnetycznych będzie więc zawierał jedynie modele oferowane przez tego producenta. Zanim poznasz najlepsze szczoteczki magnetyczne od Braun, musisz jednak dowiedzieć się, czym te modele różnią się od siebie.

Najlepsza szczoteczka magnetyczna do zębów – jak wybrać odpowiedni model?

Tak naprawdę, najlepsze szczoteczki magnetyczne Braun Oral-B różnią się od siebie jedynie wachlarzem funkcji, w jakie zostały wyposażone. Innymi słowa, każda szczoteczka magnetyczna tej marki posiada wysokiej jakości główkę poruszającą się ruchem oscylacyjno-rotacyjnym oraz silnik z bardzo cichym, energooszczędnym napędem.

Poszczególne modele różnią natomiast niuanse takie jak:

  • liczba stopni regulacji mocy – przyda Ci się większa, jeśli masz odsłonięte szyjki zębowe lub słabe, podatne na pękanie pod wpływem nacisku szkliwo;
  • pojemność baterii – zwróć na nią uwagę, jeżeli zdarza Ci się gubić ładowarki lub dużo podróżujesz;
  • liczba trybów pracy – zastanów się nad wyborem szczoteczki wyposażonej w kilka trybów, jeśli nosisz aparat ortodontyczny, licówki lub koronki;
  • wyświetlacz – możesz w niego zainwestować, jeżeli chcesz korzystać z profesjonalnych wskazówek dotyczących techniki szczotkowania;
  • aplikacja mobilna – jeśli nie zamierzasz z niej korzystać, nie dopłacaj do szczoteczki, która może się z nią łączyć.

Pora na zestawienie prezentujące najlepsze szczoteczki magnetyczne dostępne na rynku. Niniejszy ranking szczoteczek magnetycznych BRAUN Oral-B zawiera tylko te produkty, które kupisz w dużej liczbie sklepów internetowych i punktów handlowych.

RANKING: Najlepsze szczoteczki magnetyczne

1. Oral-B iO Series 10

NAJLEPSZY WYBÓR

Oral-B iO Series 10

Najlepsza szczoteczka magnetyczna

Najlepszą, a zarazem najdroższą szczoteczką magnetyczną od Braun, jest model Oral-B iO Series 10. Wyróżnia go nie tylko elegancki design i kolorowy wyświetlacz pokazujący wskazówki dotyczące szczotkowania, ale także szereg innowacyjnych funkcji opartych o sztuczną inteligencję, które poprawiają dokładność mycia zębów i dostosowują pracę urządzenia do indywidualnego stylu szczotkowania. Wraz ze szczoteczką otrzymuje się estetyczne etui podróżne klasy premium z funkcją ładowania, inteligentną ładowarkę i pojemnik na końcówki. Tańszymi alternatywami dla tej szczoteczki mogą być podobnie wyposażone modele z poprzednich serii, 9, 8 i 7.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

2. Oral-B iO Series 5

Wspaniały wybór

Oral-B iO Series 5

Jeśli szukasz bardziej budżetowej, lecz wciąż wartej uwagi szczoteczki magnetycznej, postaw na model Oral-B iO 5. Jest to zdecydowanie najlepsza szczoteczka magnetyczna pod kątem stosunku jakości do ceny. Posiada podobne funkcje co wyżej opisany model, jednak w zestawie ze szczoteczką nie znajdziesz ładującego etui, ani etui na wymienne końcówki. Ponadto, będziesz musiał zaakceptować 5, a nie 7 trybów pracy, monochromatyczny wyświetlacz i nieco mniej pojemną baterię. Podobnie jak w przypadku Oral B iO Series 10, będziesz mógł jednak połączyć szczoteczkę z aplikacją mobilną.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

3. Oral-B iO Series 7 Duo

Dobry wybór

Oral-B iO Series 7 Duo

Ostatnią propozycją w rankingu jest zestaw dwóch szczoteczek (w kolorze białym i czarnym) z serii iO 7, który jest świetną propozycją budżetową dla par. W zestawie nie znajdziemy dodatkowego etui i innych gadżetów, ale jego zakup pozwala zaoszczędzić środki, które potrzebne byłyby na zakup dwóch osobnych szczoteczek. Dzieląc średnią cenę zestawu przez dwa, otrzymamy cenę nieco słabiej wyposażonej szczoteczki z serii iO 5 z opisu powyżej, zatem wszelkim parom taki zakup z pewnością się opłaca.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!