Salon glamour – nowoczesny styl aranżacji pokoju dziennego

Salon glamour

Planujesz właśnie aranżację swojego salonu? Nie wiesz na jaki styl się zdecydować? Uwielbiasz wnętrza z charakterem, ekstrawaganckie, opływające w luksus? Styl glamour to coś dla Ciebie! Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych stylów wnętrzarskich. Angielskie słowo glamour oznacza czar, blask, blichtr, prestiż. Takie właśnie są wnętrza glamour. Kojarzą się z obfitującymi w przepych willami hollywoodzkich gwiazd, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by zaaranżować salon glamour w bloku.

Charakterystycznymi cechami tego stylu są blask i świetlistość, a więc w pokoju w stylu glamour znajdziemy złote lub srebrne ozdoby, połyskliwe tkaniny takie jak welur czy satyna, duże, bogato zdobione lustra i mieniące się, kryształowe żyrandole. Salon to pomieszczenie, w którym styl glamour zaprezentuje się najbardziej zjawiskowo.

Styl glamour – dla kogo?

Styl glamour jest bardzo eklektyczny – łączy w sobie wiele pozornie nie pasujących do siebie elementów. W związku z tym będzie to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą się zdecydować na wybór konkretnego stylu. Sprawdzi się też w przypadku osób, które uwielbiają bogato dekorowane wnętrza, mają słabość do wszelkiego rodzaju bibelotów i przedmiotów pełniących funkcję jedynie dekoracyjną. Jeśli lubisz eksperymenty, bogate kolory i pełnię blasku, jest to styl jak najbardziej dla ciebie. Minimaliści i osoby ceniące sobie prostotę nie odnajdą się dobrze w takim wnętrzu.

Jakie elementy powinny znajdować się w salonie w stylu glamour?

Charakterystyczną cechą stylu glamour jest połączenie elementów klasycznych, często inspirowanych minionymi epokami z elementami prostymi i nowoczesnymi. Meble w stylu glamour są masywne i często przywodzą na myśl te z epoki baroku. W takim wnętrzu znajdziemy dekoracyjne kanapy lub fotele, koniecznie z welurowymi, pikowanymi obiciami, bogato zdobione, drewniane szafki na nóżkach, ozdobne i eleganckie krzesła oraz miękkie, pikowane pufy.

Ważna jest też paleta kolorystyczna. Styl glamour to barwy królewskie, takie jak fiolet, purpura, turkus czy złoto, a także bardziej stonowane kolory, takie jak czerń, biel, czy kolor kawowy. Nie może też zabraknąć bogatych elementów dekoracyjnych. To głównie one tworzą klimat luksusu i elegancji. Lśniące, kryształowe bibeloty, złote kielichy, ozdobne ramki na ścianach – wszystko, co świetliste i przyciągające uwagę. Luksus to przede wszystkim jakość. Aranżując wnętrze glamour nie można o tym zapomnieć. Wszystkie elementy wystroju powinny być wykonane z solidnych materiałów najwyższej jakości.

Jak urządzić salon glamour – porady

Jeśli zdecydujesz się, by wprowadzić styl glamour w salonie, musisz pamiętać o trzymaniu się pewnych zasad. Istotny jest umiar. Aby zachować wrażenie luksusu i uniknąć kiczu, ważny jest balans i odpowiedni dobór dekoracji. Jeśli zdecydujesz się na bogato zdobione, królewskie krzesła, zrównoważ je surowym stolikiem kawowym ze szklanym blatem. Możesz rozważyć również salon w stylu nowoczesnym z elementami glamour. Kiedy aranżacja wnętrza jest w większości nowoczesna, a elementy glamour stanowią jedynie dodatek, łatwiej jest uniknąć nadmiernego przepychu. Takie rozwiązanie jest też jednym z ciekawszych sposobów na zaaranżowanie wnętrza. Z uwagi na dużą ilość ozdobnych elementów i masywnych mebli, jest to styl, który sprawdzi się przede wszystkim na dużych przestrzeniach, ale przy odrobinie kreatywności mały salon glamour jest również jak najbardziej możliwy. W tym przypadku warto zastosować jasną paletę barw, która stworzy wrażenie większej przestrzeni.

Salon jest wizytówką każdego domu, miejscem przyjmowania gości i wypoczynku. Zadbaj o to, by czuć się w nim dobrze i by odzwierciedlał twój styl i osobowość. Styl glamour jest świetnym rozwiązaniem, łączącym ze sobą w ciekawy sposób wiele elementów, jest również bardzo efektowny i z pewnością wywrze duże wrażenie na twoich gościach.