Jaka jest najlepsza szczoteczka soniczna? (ranking)

Jaka jest najlepsza szczoteczka soniczna? (ranking)

Szczoteczki soniczne są jednymi z najskuteczniejszych narzędzi do czyszczenia zębów dostępnych na rynku. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii, oferują one nie tylko skuteczne oczyszczanie, ale także wiele dodatkowych funkcji, które sprawiają, że mycie zębów staje się przyjemnością. W tym artykule przedstawimy najlepsze szczoteczki soniczne, które zapewnią doskonałą pielęgnację jamy ustnej i pomogą zachować zdrowe i piękne zęby.

Dlaczego warto kupić szczoteczkę soniczną?

Posiadanie pięknego, tak zwanego hollywoodzkiego uśmiechu jest marzeniem wielu kobiet i mężczyzn. Białe, równe zęby dodają pewności siebie, a także skłaniają do częstego uśmiechania się. Niestety, obecnie bardzo duża część społeczeństwa zmaga się z kompleksem wyglądu swoich zębów, który prowadzi do obniżenia swojego samopoczucia oraz samooceny.

Jednym z najważniejszych czynników, który decyduje o jego wyglądzie i efektowności jest stan zębów, czyli ich zdrowie. Higiena jamy ustnej jest podstawowym zabiegiem, który umożliwia dokładne oczyszczanie zębów, a także okalających ich tkanek z resztek pożywienia. Najlepszym sposobem mycia i oczyszczania powierzchni zębów, obok nitkowania i płukania specjalistycznym płynem jest ich szczotkowanie. Odpowiednie mycie zębów najlepszymi szczoteczkami sonicznymi umożliwia usunięcie niemal stu procent resztek jedzenia z jamy ustnej, co wpływa na ochronę zębów przed gromadzeniem się bakterii próchnicy i powstawania nieestetycznych ubytków na zębach. To czynność, która powinna być wykonywana minimum dwa razy dziennie, co pozwoli utrzymać zęby i dziąsła w najlepszej kondycji.

Wiele osób z pewnością zastanawia się, jakie narzędzia do mycia zębów sprawdzą się najlepiej. Obecnie, lekarze stomatolodzy do użytku domowego rekomendują najlepsze szczoteczki soniczne, które swoim trybem pracy dokładnie oczyszczają powierzchnię zęba, ale przy tym nie doprowadzają do podrażnienia dziąseł. Ich niewątpliwą zaletą jest wykonywanie ruchu wymiatającego, który wpływa na utrzymanie zdrowia jamy ustnej. Jaką szczoteczkę soniczną kupić? Dla wszystkich niezdecydowanych osób pomocne może okazać się poniższe, całkowicie obiektywne zestawienie, które prezentuje najbardziej polecane szczoteczki soniczne na rynku.

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

Dobra szczoteczka soniczna wpływa na jakość i efektywność procesu oczyszczania zębów, języka, a także dziąseł. Urządzenie składa się z kilku istotnych elementów zewnętrznych, do których należy rączka z główką z włosiem oraz wyświetlacz i przyciski włączania sprzętu, a także niewidocznych części wewnętrznych, czyli elektrycznej płytki sterującej, silniczka oraz akumulatorka. Najważniejszym elementem urządzenia jest jej głowica, która wykonuje zupełnie inny ruch, niż w przypadku klasycznych szczoteczek elektrycznych. Jej praca polega na wytwarzaniu tak zwanego ruchu wymiatającego, który przez wielu stomatologów uważany jest za najskuteczniejszy w procesie szczotkowania zębów i dbania o higienę całej jamy ustnej. Traktowanie powierzchni zębowej taką praca szczoteczki sprawia, że resztki pożywienia zostają usunięte nawet z trudno dostępnych miejsc, a przy tym włosie nie doprowadza do odsuwania się szyjek zębowych i podrażniania dziąseł.

Najlepsza szczoteczka soniczna – na co zwrócić uwagę przy kupinie?

  • ilość drgań i ruchów sonicznych wykonywanych przez urządzenie – to jeden z najważniejszych parametrów, który warto wziąć pod uwagę podczas zakupu urządzenia. Cecha określa szybkość pracy głowicy z włosiem na minutę, a najlepsze szczoteczki soniczne wyróżniają się najwyższą ilością drgań. Taki parametr wpływa przede wszystkim na dokładność i efektywność wymiatania resztek pokarmowych ze szczotkowanego obszaru, co wpływa na zdrowie zębów.
  • programy oczyszczania zębów i jamy ustnej – nowoczesne, zaawansowane technologicznie szczoteczki soniczne posiadają programator, który umożliwia wybranie idealnej dla siebie opcji oczyszczania zębów. Zwykle różnicuje je czas mycia, intensywność nacisku, a także ilość drgań wykonywanych przez głowicę z włosiem. Ich obecność pozwala dopasować tryb pracy urządzenia do indywidualnych potrzeb osoby, na przykład w przypadku posiadania problemów z krwawiącymi dziąsłami.
  • obecność wbudowanego w szczoteczkę timera – wiele osób, dla zwiększenia efektywności higieny jamy ustnej chce kontrolować czas mycia swoich zębów. Dobra szczoteczka soniczna powinna posiadać dwuminutowy timer, który dodatkowo co 30 sekund informuje o upływie czasu oczyszczania pojedynczej ćwiartki zębów.
  • konstrukcja i jakość wykonania szczoteczki – wysokiej klasy urządzenie powinno być wykonane z wodoszczelnych, odpornych na eksploatację komponentów. Warto zwrócić uwagę na poręczność modelu, a także obecność antypoślizgowych elementów, które ułatwią korzystanie z urządzenia.
  • wymienne końcówki – najlepsze szczoteczki soniczne posiadają możliwość zmiany końcówki na taką, która odpowiada na indywidualne potrzeby pacjenta, na przykład na taką z miękkim włosiem lub zapobiegającą osadzaniu się kamienia nazębnego.
  • jakość i rodzaj baterii obecnej w szczoteczce – wysokiej klasy szczoteczki soniczne posiadają wbudowane baterie, które są niezwykle wytrzymałe. Ich ładowanie odbywa się nie częściej niż raz w tygodniu, co ułatwia korzystanie z urządzenia, a także umożliwia zabieranie go na wyjazdy czy delegacje.

Zwracając uwagę na wyżej wymienione parametry sprzętu z pewnością każda osoba zakupi model wysokiej jakości, który będzie efektywnie usuwał zabrudzenia z zębów, a przy tym będzie wytrzymały i odporny na eksploatację.

RANKING: Najlepsze szczoteczki soniczne

Jaka szczoteczka soniczna jest najlepsza? To pytanie, które zwykle zadają sobie osoby poszukujące idealnego urządzenia, dopasowanego do własnych, indywidualnych potrzeb. Poniższe porównanie szczoteczek sonicznych to obiektywny ranking polecanych modeli, które wyróżniają się efektywnym działaniem oraz odpornością na eksploatację.

1. Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6850/47

NAJLEPSZY WYBÓR

Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6850/47

Najlepsza szczoteczka soniczna

Ranking szczoteczek sonicznych otwiera wysokiej klasy model, oferowany przez markę Philips. To dobra szczoteczka soniczna, która wyróżnia się smukłą budową oraz obecnością poręcznej rączki, łatwej w trzymaniu. Urządzenie wyróżnia się niebywałą pracą soniczną główki, która jest w stanie wykonywać aż 62000 ruchów wymiatających na minutę. Tak efektywna praca prowadzi do skutecznego rozbijania i wymiatania płytki na zębnej, troszcząc się przy tym o kondycję dziąseł. Producent do zestawu dołączył jedną, wymienną końcówkę, pudełko do przechowywania urządzenia, które ułatwia jego przewożenie, a także ładowarkę do akumulatorka.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

2. Seysso Carbon Professional

Wspaniały wybór

Seysso Carbon Professional

Kolejną propozycją w rankingu szczoteczek sonicznych jest ciekawy model, który swoim klientom proponuje marka Seysso. To designerskie urządzenie, które wykonane jest z troską o najmniejszy szczegół przy wykonywaniu wytrzymałych komponentów. Wybranie surowców wysokiej jakości sprawia, że szczoteczka jest niezwykle odporna na eksploatację. Dodatkowym atutem modelu jest bateria akumulatorowa, która pozwala na wielogodzinne korzystanie ze szczoteczki, nie troszcząc się o nieustanne podłączanie jej do ładowania. Producent zadbał również o zabieganych klientów, wbudowując dokładny timer, który informuje o upływającym czasie podczas codziennej higienizacji jamy ustnej.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

3. Philips Sonicare Prestige 9900 SenseIQ HX9992/12

Dobry wybór

Philips Sonicare Prestige 9900 SenseIQ HX9992/12

Szczoteczka Philips Sonicare Prestige 9900 SenseIQ HX9992/122 to jeden z najwyższej klasy modeli szczoteczek sonicznych. Jej największą zaletą jest zastosowanie technologii SenseIQ, która dostosowuje intensywność wibracji do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dodatkowo, szczoteczka oferuje aż 4 tryby czyszczenia, a także wygodny system ładowania bezprzewodowego. Szczoteczka soniczna od marki Philips posiada także intuicyjny wyświetlacz LED, który informuje o trybie pracy i poziomie naładowania baterii. To wszystko sprawia, że jest to jedna z najlepszych szczoteczek sonicznych na rynku, zapewniająca skuteczne i bezpieczne oczyszczanie jamy ustnej.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

4. Oral-b Pulsonic Slim Luxe 4500

TOP4

Oral-b Pulsonic Slim Luxe 4500

Jedną z najlepszych szczoteczek sonicznych do zębów jest model Slim Luxe 4500, znajdujący się w ofercie marki Oral-B. To ultralekka i niebywale szybka szczoteczka, której wibracje i soniczny ruch wymiatający doprowadzają do efektywnego usunięcia płytki bakteryjnej, zapewniając ochronę dziąsłom. Urządzenie posiada zaawansowany technologicznie programator, który pozwala użytkownikowi wybrać jeden z trzech trybów pracy: codziennego, delikatnego oczyszczania lub polerowania powierzchni zębów. Dodatkową zaletą modelu jest elegancki design i minimalistyczny wygląd szczoteczki, co też wpływa na proces jej mycia z codziennych zabrudzeń.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

5. Philips Sonicare 9000 DiamondClean

TOP5

Philips Sonicare 9000 DiamondClean

W rankingu szczoteczek sonicznych nie mogło zabraknąć szczoteczki marki Philips Diamond Clean, która jest jednym z najczęściej rekomendowanym modelem wśród dentystów. To nowoczesny model, który został wzbogacony o wiele udogodnień dla użytkowników. Jednym z nich jest kontrolowanie przez urządzenie siły nacisku podczas mycia, co przekłada się na efektywną higienizację zębów, bez obaw o podrażnienie dziąseł. Kształt szczoteczki oraz ułożenie włosia na głowicy modelu dodatkowo pozwala na jej dokładne oczyszczanie i dezynfekcję, co jeszcze mocniej wpływa na zdrowie zębów i wygląd uśmiechu.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!