Jaka jest najlepsza manualna szczoteczka do zębów? (ranking)

Jaka jest najlepsza manualna szczoteczka do zębów? (ranking)

Codzienne mycie zębów to nieodłączna czynność w życiu każdego z nas. Aby nie traktować tego jako przykry obowiązek powinniśmy dobrać odpowiednią szczoteczkę do naszych potrzeb. Mimo wprowadzenia na rynek nowych technologii, tradycyjne manualne szczoteczki do zębów wciąż cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Wybór odpowiedniej szczoteczki może jednak być trudny, ponieważ rynek oferuje wiele różnych modeli i marek. W tym artykule przedstawimy najlepsze manualne szczoteczki do zębów, które zapewnią skuteczne i delikatne oczyszczanie jamy ustnej.

Jak i jaką szczoteczkę manualną wybrać?

Klasyczne szczoteczki nadal są częstym wyborem. W odróżnieniu od szczoteczek elektrycznych, są napędzane siłą naszych dłoni. Nie wymagają ładowania, dzięki temu możemy z nich korzystać w każdym momencie bez konieczności czekania, aż będą naładowane. Idealnie nadają się na wyjazdy. Gdy nie mamy miejsca lub ochoty zabierania ze sobą całego sprzętu, możemy spakować jedną, małą szczoteczkę tradycyjną. Najlepsza manualna szczoteczka do zębów sprawdzi się w podróży jak i w użytku codziennym.

Zdrowe zęby są niesamowicie ważnym aspektem naszego życia. Piękny uśmiech nie bierze się znikąd. Aby zadbać o nasze ogólne piękno zewnętrzne, musimy zadbać o dobrą higienę jamy ustnej. Dobra tradycyjna szczoteczka do zębów powinna odznaczać się pewnymi cechami.

  • Twardość włosia – szczególnie polecane są szczoteczki z włosiem miękkim. Efektywnie usuną płytkę bakteryjną z powierzchni zęba, a jednocześnie będą bezpieczne dla dziąseł i szkliwa zębów. Przy stosowaniu szczotek z włosiem średnim lub twardym często dochodzi do uszkodzenia szkliwa recesji dziąseł. Miękkie włosie pozwala na uniknięcie krwawienia podczas szczotkowania.
  • Kształt oraz wielkość główki – aby zwykła szczoteczka do zębów spełniała swoją rolę należy odpowiednio dobrać jej kształt oraz wielkość. Jeśli mamy problemy z dotarciem do niektórych miejsc w jamie ustnej, powinniśmy zdecydować się na szczoteczkę w mniejszym rozmiarze. Pozwoli to na dokładniejsze czyszczenie z osadu tylnych zębów.
  • Uchwyt – dobrze dopasowany uchwyt szczoteczki zwiększy nasz komfort oraz pozwoli na dokładniejsze mycie zębów. Zwróćmy uwagę, aby szczotka leżała stabilnie w naszej dłoni oraz żeby nie była ani za szeroka ani za wąska.

Nasze zestawienie przedstawia cztery najlepsze manualne szczoteczki do zębów. Wybrane produkty wyróżniają się atrakcyjną ceną oraz efektywnym działaniem.

RANKING: Najlepsze manualne szczoteczki

1. Curaden Curaprox CS 5460

NAJLEPSZY WYBÓR

Curaden Curaprox CS 5460

Najlepsza zwykła manualna szczoteczka do zębów

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje tradycyjna szczoteczka dla dorosłych z ekstremalnie miękkiego włosia. Włosie z tworzywa CUREN® zachowuje swoją sztywność nawet w stanie mokrym. Gęsto osadzone włosie pozwala na dokładniejsze czyszczenie oraz dotarcie do każdego miejsca. Jej mała główka ułatwi szczotkowanie przestrzeni między zębowych. Indywidualnie dopasowana do każdego pacjenta, w zależności od stanu zębów i dziąseł. Szczególnie polecana osobom z paradontozą, chorobami dziąseł z tendencją do krwawienia i opuchlizny, a także po zabiegach na przyzębiu.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

2. Splat Special Blackwood

Wspaniały wybór

Splat Special Blackwood

Jest to szczoteczka nadająca się do wybielania zębów. Posiada średnie włosie z włókna węglowego. W naturalny sposób przywróci kolor szkliwa. Skutecznie usuwa płytkę bakteryjną oraz zapewnia ochronę przed próchnicą. Zaokrąglone końcówki włosia są delikatne dla dziąseł i nie powodują podrażnień. Jej ergonomiczny kształt sprawia, że doskonale dopasowuje się do dłoni, dzięki temu zapewnia dotarcie do najdalszych obszarów.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

3. Colgate 360 Charcoal Gold

Dobry wybór

Colgate 360 Charcoal Gold

Podobnie jak w przypadku powyżej jest to szczoteczka do wybielania zębów. Posiada miękkie włosie, dzięki czemu unikniemy wszelkich podrażnień dziąseł. Cienkie końcówki włókien węglowych pozwalają na pełne dotarcie do przestrzeni między zębowych. Tył szczoteczki jest wyposażony w gumową nakładkę z wypustkami do czyszczenia zębów oraz wewnętrznej strony policzków.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

4. Nordics Premium Toothbrush

TOP4

Nordics Premium Toothbrush

Jest to wybór w stu procentach ekologiczny, który jednocześnie pozwala na zadbanie o higienę jamy ustnej jak i środowisko. Szczoteczka wyróżnia się bardzo gęstym osadzeniem włosia, co daje gwarancję czystych zębów. Wąskie nylonowe włosie bez problemu dociera w trudno dostępne miejsca między zębami. Pozwala również na masaż dziąseł, dzięki temu poprawimy ich ukrwienie.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!