Jaka jest najlepsza karma dla szczeniaka? Ranking karm junior

Jaka jest najlepsza karma dla szczeniaka? Ranking karm junior

Zbilansowana dieta to jeden z najważniejszych czynników wpływających na prawidłowy rozwój młodych psów. Produkty przeznaczone dla najmniejszych ulubieńców charakteryzują się najczęściej większą zawartością mięsa i składników mineralnych niż klasyczne pokarmy. Jaka karma dla szczeniaka jest najlepsza? Czym się kierować podczas jej wyboru?

Najlepsze karmy dla szczeniaków – jakie wybrać?

Okres szczenięcy jest związany z intensywnym wzrostem i przebudową organów wewnętrznych. Z tego powodu bardzo często zwiększa się zapotrzebowanie energetyczne psa, a także zmieniają się jego nawyki żywieniowe. Uniwersalna karma dla psów w takich sytuacjach nie sprawdza się zbyt dobrze, ponieważ są one często odrzucane przez pupili. Wybierając konkretne produkty warto zwrócić uwagę na obecność pełnych kompleksów witamin, kwasów tłuszczowych z grupy omega oraz dominującą zawartość mięsa. Oto ranking karm dla szczeniaków, które zagwarantują harmonijny rozwój każdego młodego psa, bez względu na jego rodowód i rozmiary!

RANKING: Najlepsza karma dla szczeniaka

1. Simpsons Premium Sensitive Puppy Łosoś i ziemniaki

NAJLEPSZY WYBÓR

Simpsons Premium Sensitive Puppy Łosoś i ziemniaki

Najlepsza karma dla szczeniąt

Simpsons Premium Sensitive Puppy Salmon & Potato Łosoś Ziemniaki to zdecydowanie najlepsza karma dla szczeniaka spośród wszystkich produktów dostępnych na rynku. Jest to bezglutenowy pokarm uniwersalny, który przeznaczony dla młodych psów w wieku od 4 tygodnia do 18 miesiąca.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Głównym źródłem białka w karmie jest w tym przypadku łosoś, który pochodzi z naturalnych hodowli, a jego mięso nie jest mieszane z innymi przetworami rybnymi. Dzięki temu karma jest zbilansowanym źródłem kwasów tłuszczowych omega 3 i 6, chondroityny oraz cynku. W składzie znajdują się również probiotyki, które regulują prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego i przebieg pozostałych procesów trawiennych. Funkcję ochronną ma również obecny w składzie wyciąg z juki, który jest naturalnym antyoksydantem wzmacniającym odpowiedź immunologiczną i poprawiającym odporność zwierzęcia. Obok łososia drugim najważniejszym składnikiem karmy Simpsons Premium Sensitive Puppy Salmon & Potato są ziemniaki, czyli wysokoenergetyczny produkt zastępujący często wykorzystywane ekstrakty zbożowe. Zróżnicowany i zbilansowany skład produktu sprawia, że warto wybrać właśnie karmę marki Simpsons. Zdrowie najmniejszych pupili jest bowiem szczególnie ważne, dlatego właściwe żywienie jest gwarancją wsparcia prawidłowego rozwoju każdego młodego psa.

2. Farmina N&D Grain Free Pumpkin Lamb&Blueberry Puppy

Wspaniały wybór

Farmina N&D Grain Free Pumpkin Lamb&Blueberry Puppy

Najlepsze karmy dla szczeniąt charakteryzują się nie tylko zbilansowaną zawartością konkretnych składników, ale też ich ekologicznym pochodzeniem.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Stanowiąca główny składnik karmy jagnięcina pochodzi z naturalnych hodowli, przez co otrzymywane w ten sposób mięso pozbawione jest szkodliwych konserwantów i modyfikatorów smaku. Dodatkowym elementem karmy Farmina N&D Grain Free Pumpkin jest dynia, która jest bogatym źródłem antyoksydantów, beta-karotenu i żelaza. To właśnie ten ostatni element wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i krwionośnego, które odgrywają decydującą rolę w utrzymaniu zdrowia i prawidłowym rozwoju szczeniaczka. Karma jest pełnowartościowym źródłem witamin z głównych grup, dlatego każdy posiłek jest gwarancją dostarczenia do organizmu najważniejszych elementów odżywczych wraz z dietą.

3. Applaws Puppy Large Kurczak

Dobry wybór

Applaws Puppy Large Kurczak

Zakup konkretnego pokarmu dla młodych psów jest zależny również od konsystencji pożywienia. Najlepsza sucha karma dla szczeniaka powinna charakteryzować się podobnym składem, jaki posiadają właściwie wyselekcjonowane posiłki mokre.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Applaws Puppy Large Kurczak to hipoalergiczna karma, która wydaje się być idealnie przystosowana do delikatnego układu pokarmowego młodych psów. Zawarte w niej probiotyki wspierają florę bakteryjną jelit, dzięki czemu możliwe jest prawidłowe wchłanianie reszty składników odżywczych. Produkt firmy Applaws posiada pełen zestaw kwasów tłuszczowych z grupy omega, a także kompleks witamin z grup A, D i E. Skład karmy Applaws Puppy Large opiera się głównie na kurczaku i jego podrobach, co wpływa pośrednio na przystępną cenę karmy. To właśnie z tych powodów produkt ten znalazł się na najniższym stopniu podium zestawienia najlepszych karm dla młodych psów.

4. Little Wolf of Wilderness Junior Wild Hills

TOP4

Little Wolf of Wilderness Junior Wild Hills

W każdym psie można znaleźć cząstkę wilka - z takiego założenia wyszli producenci karmy Little Wolf of Wilderness Junior Wild Hills podczas etapu jej tworzenia.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Dobra karma dla szczeniaka powinna bowiem nawiązywać do pokarmu wilków, dlatego zdecydowano się umieścić w składzie podroby, białko zwierzęce, owoce leśne oraz dzikie zioła. Little Wolf of Wilderness przywołuje tradycyjną dietę przodków psów, dlatego w składzie próżno upatrywać między innymi zbóż i innych składników z wysoką zawartością węglowodanów. Ekstrakty z ziół, olejów, alg i owoców stanowią doskonałe źródło witamin i makroelementów. Rozwój szczeniaka jest dzięki temu harmonijny, a dieta pupila nie musi być uzupełniania innym dodatkowym pokarmem. Kompleks dodatków dietetycznych zawiera natomiast witaminy z grupy B, a także A, D i E.

5. Brit Care Puppy All Breed Lamb&Rice

TOP5

Brit Care Puppy All Breed Lamb&Rice

Karma Brit Care Puppy All Breed Lamb&Rice składa się w blisko 50 procentach z mączki jagnięcej, która jest jednym z najlepiej przyswajalnych rodzajów mięsa. Jest to szczególnie istotne w przypadku szczeniaków, których układy trawienne dopiero się kształtują i są narażone na wystąpienie niesprzyjających reakcji organizmu.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Produkt jest w pełni hipoalergiczny, a dodatek fruktooligosacharydów reguluje prawidłowy skład flory jelitowej. Brit Care Puppy All Breed to karma dla psa juniora, która dzięki obecności w składzie glukozaminy i oleju z łososia sprzyja odpowiedniemu kształtowaniu się układu nerwowo-mięśniowego zwierzęcia. Karma nie zawiera modyfikowanych genetycznie zbóż i niektórych rodzajów mięsa, dlatego jest w pełni wystarczalnym źródłem substancji odżywczych, które dla rozwijającego się pupila są po prostu wskazane. Brit Care Puppy wyróżnia się spośród innych produktów na rynku także dużą zawartością ryżu, który zapewnia odpowiednią podaż węglowodanów niezbędnych do codziennego funkcjonowania.