Jaka jest najlepsza karma bezzbożowa dla psa? (ranking)

Jaka jest najlepsza karma bezzbożowa dla psa? (ranking)

Pies pochodzi od wilka, który jest drapieżnikiem i w naturze żywi się wyłącznie mięsem. Nasi czworonożni pupile są również przystosowani do tego modelu żywienia. Mają one krótki przewód pokarmowy, dobrze rozwinięte kły do rozszarpywania mięsa. Przez przystosowanie do spożycia mięsa, pies nie trawi dużej ilości węglowodanów. Ich nadmiar w diecie może skutkować problemami żołądkowymi, a nawet chorobami takimi jak m.in. zapaleniem trzustki. Zboża mogą powodować problemy z trawieniem, które będą objawiały się biegunką, wymiotami oraz wzdęciami.

Karma bezzbożowa dla psów – opinie

Najlepsza karma bezzbożowa dla psa nie zawiera niepotrzebnych wypełniaczy w składzie, w postaci zbóż. Jest za to zdecydowanie wyższa zawartość wysokiej jakości mięsa. Wiele karm bezzbożowych ma w swoim składzie również dodatkowe witaminy i minerały, niezbędne do prawidłowego rozwoju naszego pupila. Karmy bezzbożowe zadecydowanie sprzyjają prawidłowej diecie psa. Nie powodują one bowiem alergii oraz roztrojów żołądka. Mają także często dużą zawartość naturalnych składników takich jak zioła, warzywa czy owoce które świetnie uzupełnią codzienną dietę naszego pupila. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze zawartość zbóż w karmie wpływa negatywnie, a jedynie ich nadmiar jest dla psa szkodliwy. Dlatego, jeżeli zauważymy, że w karmie jest jakiś komponent zbożowy, ale nie jest on w dużej ilości, nie musimy się obawiać. Zboża mają też wysoką zawartość błonnika, dlatego ich niewielka zawartość w diecie może mieć pozytywny wpływ na zdrowie naszego pupila.

Ranking karm dla psa bez zbóż

Świadomość na temat żywienia psów uległa znacznej poprawie na przełomie ostatnich lat. Coraz więcej producentów ulepsza składy swoich produktów. Jaka jest jednak najlepsza karma bez zbóż dla psa? Poniżej przedstawiamy ranking polecanych karm.

RANKING: Najlepsza karma bezzbożowa dla psa

1. Taste Of The Wild Sierra Mountain

NAJLEPSZY WYBÓR

Taste Of The Wild Sierra Mountain

Najlepsza karma bez zbóż dla psa

Karma Taste of The Wild Sierrs Mountain to pełnoporcjowa karma dla psów. Jest ona lekkostrawna i może być podawana dla psów w każdym wieku. Głównym komponentem białkowym jest jagnięcina, która jest delikatnym i nieuczulającym mięsem.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

W składzie znajdują się także bataty, które dostarczają pupilowi wiele cennych witamin. W karmie są obecne przeciwutleniacze, które zabezpieczają organizm przed wolnymi rodnikami. Karma jest bogata w wiele naturalnych składników, m.in. cykorię czy jukkę schindigera, które źródłem inuliny, dzięki czemu wspomagają pracę układu trawiennego i go wspomagają. W karmie znajdują się składniki najwyższej jakości, dlatego jest ona odpowiednia dla wszystkich psów, również osobników posiadających wrażliwy przewód pokarmowy.

2. Wiejska Zagroda Indyk z Jagnięciną

Wspaniały wybór

Wiejska Zagroda Indyk z Jagnięciną

Karma marki Wiejska Zagroda jest karmą pelnoporcjową, a jej głównymi komponentami białkowymi są indyk i jagnięcina. Mięsa te nie są uczulające, dlatego karma może być odpowiednia również dla alergików.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

W karmie znajdziemy dodatek oleju z łososia, który jest bogaty w kwasy omega-3 oraz omega-6. Poprawiają one kondycję i stan skóry oraz sierści i sprawiają że jest ona mocna i lśniąca. W karmie znajduje się wysoka zawartość owoców i warzyw, bogatych w wiele cennych witamin, niezbędnych w diecie psa. Co ważne, karma oprócz braku zbóż, nie ma także glutenu oraz GMO.

3. Acana Classics Prairie Poultry

Dobry wybór

Acana Classics Prairie Poultry

Karma Acana Classics Praire Poultry jako główny komponent białkowy posiada kurczaka oraz indyka. Mięso pochodzi od lokalnych i sprawdzonych dostawców, co szczególnie wyróżnia markę Acana na tle innych.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

W karmie znajdują się także całe jaja ściółkowe, dostarcze również z lokalnej fermy. Jaka zawierają wiele wartościowych witamin i minerałów, przez co poprawiają kondycję zwierzęcia. W składzie znajduje się wysoka zawartość kwasu omega-3, który poprawi kondycję skóry i sierści naszego czworonoga. Dzięki braku zbóż, karma świetnie nada się dla każdego psa, również osobnika o nieco wrazliwszym przewodzie pokarmowym. Dodatek glukozaminy oraz chondroityny świetnie działa na stawy i wspomoże ich działanie, a obecne kwasy DHA i EPA będą wspomagać naturalną odporność psa.