Jaka jest najlepsza karma dla białych psów? (ranking)

Jaka jest najlepsza karma dla białych psów? (ranking)

Kolor sierści jest determinowany przede wszystkim genetycznie. Istnieje jednak wiele innych czynników, które mogą mieć wpływ na barwę sierści psa, m.in. dieta oraz żywienie naszego pupila. Niektóre rasy mogą mieć tendencje do zażółceń sierści. Wybór odpowiedniej karmy dla naszego pupila pozwoli tego uniknąć i utrzymać kolor sierści.

Wpływ żywienia na barwę sierści psa

Główne barwniki, które determinują kolor sierści naszego pupila powstają z aminokwasu. Może być on dostarczany z żywieniem. Takimi aminokwasami są tyrozyna oraz fenyloalanina. W metabolizm aminokwasów angażuje się miedź, cysteina oraz glutation. Te również kształtują barwę sierści. Dlatego warto zwracać uwagę na zawartość powyższych składników w diecie naszego psa.

Możliwe anomalie w kolorze sierści u psów białych ras

Biała sierść naszego psa, może z wiekiem przybierać odcień od kremowego do rudawego. Na taki proces ma wpływ żywienie psa (żywienie bogate w beta-karoten, miedź), ale także promieniowanie UV czy łzawienie z oczu, które jest częstą przypadłością psów ras małych. Inne możliwe anomalie to zaczerwienienie bądź zażółcenie sierści psa. Na taki proces może mieć wpływ aktywność sezonowa, nieprawidłowa pielęgnacja (źle dobrany szampon, niestosowanie kropli do oczu przy ich nadmiernym łzawieniu etc.). Jak można zaobserwować wiele anomalii wynika z nieprawidłowego żywienia psa. Dlatego też warto już od szczeniaka zadbać o odpowiedni wybór karmy dla naszego czworonoga.

Predyspozycje rasowe do zażółceń sierści

Pewne rasy mają genetyczne predyspozycje do wybarwiania sierści na odcień żółty. Predysponowane rasy mają m.in. długi włos przy pysku. Wśród takich ras możemy wymienić west highland white terrier, maltańczyka, shih tzu czy pekińczyka. Wiele psów białych ras może mieć także żółte zacieki pod oczami. Jest to jednak wynik występowania we łzach porfiryn, które występują naturalnie we łzach. Mogą one wybarwiać okolice oczu na odcień żółty.

Najlepsza karma dla białych psów junior – co powinna zawierać?

W przypadku psów ras białych, przy wyborze karmy dla psa należy zwracać uwagę przede wszystkim na obecność składników mających dobroczynne działanie na skórę i sierść. Warto aby taka karma zawierała kwasy omega-3 i omega-6 (występujące m.in. w oleju z łososia), biotynę, siemię lniane, drożdże piwne, cynk. Obecność takich składników w karmie może mieć pozytywny wpływ na kondycję sierści oraz kondycja skóry ulegnie znacznej poprawie. O taką karmę warto zadbać już od szczeniaka, aby od samego początku wzmacniać strukturę włosa naszego pupila.

Przy wyborze najlepszej karmy dla białego psa, należy wziąć pod uwagę również indywidualne potrzeby danego zwierzaka. Należy zwrócić uwagę także, jaki komponent białkowy znajduje się w karmie i czy nasz pupil nie jest na niego uczulony. Wiele psów białych ras cierpi na alergie na niektóre komponenty, dlatego warto mieć to na uwadze.

RANKING: Najlepsza karma dla białych psów

1. Natures Protection Superior Care White Dogs

NAJLEPSZY WYBÓR

Natures Protection Superior Care White Dogs

Najlepsza karma dla białego psa

Jest to karma wysokiej jakości, pokrywająca potrzeby żywieniowe psów z białym włosem. Odpowiedni dobór składników zapobiega zażółceniu sierści, powstawaniu plam łzowych i żółtych zacieków wokół oczu.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Karma Natures Protection Superior Care White Dogs przeznaczona dla psów małych ras, do 10 kg. Obecność naturalnych składników takich jak biotyna i siemię lniane wspomaga i wzmacnia kondycję sierści psa oraz utrzymują sierść białą. Dodatek minerałów w karmie zapobiega powstawaniu brazowych oraz żółtych plam na sierści. Staranny dobór składników gwarantuje wysoką smakowitość karmy oraz doskonałą strawność.

2. Eukanuba Breed Nutrition West Highland White Terrier

Wspaniały wybór

Eukanuba Breed Nutrition West Highland White Terrier

Karma została stworzona z myślą o naturalnych potrzebach psów rasy West Highland White Terrier. W składzie możemy znaleźć prebiotyki FSO, które wspomagają mikroflorę jelitową i naturalny pasaż jelitowy.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Zawartość kwasów omega-3 i omega-6 oraz minerałów wzmacnia sierść psów i utrzymuje je w dobrej kondycji. Krokieciki zawierają specjalną formułę 3D DentaDefense, która usuwa mechanicznie osad nazębny i redukuje dzięki specjalnym mikro kryształkom kamień nazębny aż do 80%.

3. Royal Canin West Highland White Terrier Adult

Dobry wybór

Royal Canin West Highland White Terrier Adult

Jest to specjalistyczna karma dla psów rasy West Highland White Terrier opracowana z myślą o ich naturalnych potrzebach żywieniowych.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Karmę cechuje wysoka smakowitość. Obecność kwasów tłuszczowych n-3 oraz EPA i DHA dbają o wysoką kondycję sierści oraz zapewniają odpowiedni kolor sierści, a zawartość minerałów zapobiega odbarwieniom. Specjalnie opracowany krokiet ułatwia jego spożywanie oraz reguluje w znacznym stopniu kamień nazębny.