Jaka jest najlepsza karma niskotłuszczowa dla psa? (ranking)

Jaka jest najlepsza karma niskotłuszczowa dla psa? (ranking)

Właściciel psa powinien zdawać sobie sprawę z tego, że układ pokarmowy pupila jest bardzo wrażliwy i narażony na różnego rodzaju podrażnienia. Nieodpowiednie dobranie karmy lub pożywienia może skutkować pogorszeniem się stanu zdrowia pieska. Dlatego bardzo istotne jest dopasowanie karmy odpowiednio dla wieku psa i jego wymagań. Podobnie jak u ludzi niektóre psy borykają się z otyłością. Jest to przesłanka, aby pies zaczął spożywać karmę nisko tłuszczową. Innym aspektem będącym wskazaniem do zakupu karmy niskotłuszczowej jest zalecenie weterynarza albo zaburzenia w gospodarce hormonalnej i lipidowej czworonoga.

Karma dla psa o niskiej zawartości tłuszczu – kiedy należy stosować?

Jak wcześniej wspomniano jednym z najważniejszych wskazań do zakupu karmy niskotłuszczowej dla psa jest otyłość. To poważna choroba wiążąca się z licznymi towarzyszącymi schorzeniami. Nadmiar tkanki tłuszczowej może prowadzić do przeciążenia kręgosłupa i stawów, lub innych kontuzji. Mowa tu także o powstaniu stanów zwyrodnieniowych bardzo ciężkich w leczeniu. Dodatkowo pogorszeniu ulega czynność układu sercowo-naczyniowego. Może to doprowadzić do zaburzeń krążenia lub kłopotów z mięśniem sercowym.

Nadmiar tkanki tłuszczowej prowadzi także do zwiększonych predyspozycji do schorzeń takich jak cukrzyca, zaburzenia układu moczowego czy inne schorzenia metaboliczne.

Jeśli istnieje jakikolwiek przesłanki co do tego, że pies może mieć skłonność do tycia warto jest zastosować karmę nisko tłuszczową nawet profilaktycznie.

Czym wyróżnia się karma dla psa o niskiej zawartości tłuszczu?

Najlepsza karma niskotłuszczowa dla psa jak sama nazwa wskazuje charakteryzują się niską ilością tłuszczu. Jest ona mniejsza niż 5%, chociaż niektóre z karm przekraczają tą ilość. Jednocześnie jest zmniejszona kaloryczność karmy, a obecność tłuszczy to prawie same lipidy nienasycone.

  • Tego rodzaju pożywienie charakteryzuje przede wszystkim wysoka strawność, dzięki dużej zawartości białek.
  • Niska zawartość błonnika pomaga lepiej przyswajać składniki odżywcze pochodzące z karmy. Wpływa na to także brak zbóż.
  • Mniejsza zawartość tłuszczu zmniejsza ich odkładanie się, dzięki czemu pies może łatwiej zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej.
  • Występuje tam także dużo dodatków stymulujących układ odpornościowy, dzięki czemu pies lepiej znosi wszelkie infekcje. Przykładami mogą być witaminy albo przeciwutleniacze.

Po określonym czasie żywienia najlepsze karmy niskotłuszczowe dla psów pozwolą na powrót do odpowiedniej masy. Należy jednak ją stale kontrolować i nie karmić psa jedzeniem zasobnym w tłuszcze. Spowodowane jest to dalej pozostającą tendencją do tycia. Poza masą ciała normalizuje się także apetyt zwierzęcia i zmniejszy ryzyko na zapadnięcie, na określone stany chorobowe.

RANKING: Najlepsza karma niskotłuszczowa dla psa

1. Josera Festival Adult

NAJLEPSZY WYBÓR

Josera Festival Adult

Najlepsza karma niskotłuszczowa dla psa

Produkt polecany przez hodowców psów oraz prywatnych właścicieli. Zdaniem wielu jest to najlepsza karma niskotłuszczowa dla psa. Zawdzięcza to doskonałemu składowi pokrywającemu zapotrzebowanie kaloryczne czworonoga. Posiada również względnie niską cenę jak na tak wysoki standard produktu. Wystarczy przeczytać jej opinie, aby przekonać się o wysokich walorach smakowych karmy.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

2. Brit Care Mini Grain Free Light Sterilised

Wspaniały wybór

Brit Care Mini Grain Free Light Sterilised

Karma dla dorosłych psów, niezależenie od rasy. Produkt jest wzbogacony o łuski i nasiona babki płesznik, co ułatwia trawienie pokarmu. Wpływa także pozytywnie na metabolizm czworonoga. Źródłem białka jest najwyższej klasy łosoś oraz królik. Są to białka zwierzęce o bardzo dobrej przyswajalności z układu pokarmowego psa.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

3. Pro Plan OptiWeight Adult Light Sterilised

Dobry wybór

Pro Plan OptiWeight Adult Light Sterilised

Sucha karma o smaku kurczaka. Seria PRO PLAN to linia karm wspomagających zdrowie psów. Umożliwiają to najnowsze badania naukowe oraz implementacja najwyższej jakości składników.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!