Jakie są najlepsze golarki elektryczne?

Najlepsze golarki elektryczne - ranking

Golarka elektryczna jest podstawowym narzędziem używanym do pozbywania się męskiego zarostu. Należy rozróżnić golarkę, która jest substytutem klasycznej maszynki do golenia (jednorazowej lub tej z wymiennymi ostrzami), od trymera do brody, który pozwoli nam na modelowanie długości naszego zarostu. Tylko niektóre golarki, występujące często pod nazwą „multi grooming kit”, posiadają trymer do brody. W związku z tym niezwykle ważne jest żeby przed zainwestowaniem pieniędzy w sprzęt do pielęgnacji brody określić nasze przyszłe potrzeby i plany co do naszego wyglądu. Przed Wami ranking maszynek do golenia.

RANKING: Najlepsze golarki elektryczne

1. Braun Series 9 Pro 9465CC

NAJLEPSZY WYBÓR

Braun Series 9 Pro 9465CC

Najlepsza elektryczna maszynka do golenia

Braun Series 9 to najwydajniejsza maszynka do golenia. Dzięki swojej konstrukcji złożonej z pięciu elementów golących osadzonych na precyzyjnej głowicy, usuwanie zarostu jest łatwe i przyjemne - zarówno przy mokrej jak i suchej skórze. Bateria urządzenia wystarcza na godzinę golenia bez ponownego ładowania, ani konieczności stosowania kabla (dzięki podstawce ładującej) - istotne dla tych z nas, którzy często podróżują i potrzebują od sprzętu elastyczności oraz niezawodności. Maszynka jest całkowicie wodoodporna, co pozwala na jej używanie również pod prysznicem. Posiada także trymer.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Części zamienne oraz oleje do pielęgnacji golarki są łatwo dostępne, a ich koszt nie jest znaczny. Z pewnością warto się zastanowić nad ich używaniem, żeby przedłużyć żywotność tego, bądź co bądź, dość drogiego urządzenia i cieszyć się nim jak najdłużej. Niemiecką jakość golarki elektrycznej gwarantuje wykonanie wszystkich elementów właśnie u naszego zachodniego sąsiada. Bez wahania Braun Series 9 trafia na pierwsze miejsce rankingu elektrycznych maszynek do golenia. Całość zapakowana jest w pięknie wykonane i poręczne etui PowerCase, które samo w sobie jest jedną z dużych zalet tej maszynki.

2. Philips S9000 Prestige SP9863/14

Wspaniały wybór

Philips S9000 Prestige SP9863/14

Philips SP9863 to bardzo dobra maszynka do golenia. Rotacyjne ostrza maszynki wykonane z tytanu zostały zahartowane nanocząsteczkami, dzięki czemu osiągnięto wysoką precyzję golenia przy zachowaniu wytrzymałości ich krawędzi.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

System pierścieni Superb Skin Comfort posiada powłokę zapobiegającą tarciu, która pomaga golarce sprawnie pokonywać najtrudniejsze w goleniu partie męskiej twarzy. Kolejną interesującą, i z mojego doświadczenia, dość dobrze się sprawdzającą cechą tego urządzenia jest czujnik BeardAdapt, który wykrywa gęstość zarostu i dostosowuje do niej siłę golenia, co przekłada się zarówno na dokładniejsze rezultaty i na oszczędność baterii. Co ciekawe, ładowanie przebiega za pomocą specjalnej maty Qi, znacznie zwiększając bezpieczeństwo przez zredukowanie ilości przewodów potencjalnie używanych w łazience, dzięki technologii ładowania indukcyjnego. Niestety najlepsze maszynki elektryczne cechują się zazwyczaj niższym czasem ładowania niż te osiągane w ten sposób.

Wśród wymiennych nasadek znajduję się nie tylko trymer, ale również szczoteczka do czyszczenia. Wszystko to zapakowane jest w poręczne, ale moim zdaniem niezbyt interesująco wyglądające etui.

3. Panasonic MultiFlex 5D ES-LV9Q-S803

Dobry wybór

Panasonic MultiFlex 5D ES-LV9Q-S803

Zamykając nasz ranking golarek elektrycznych przedstawiamy maszynkę Panasonic Multiflex 5D. Jest to japońska konkurencja dla przedstawionych wyżej urządzeń i choć została umieszczona w rankingu na trzecim miejscu, należy pamiętać, że przy tak dużej ilości golarek elektrycznych obecnych na rynku, jest to wciąż duże wyróżnienie i zarówno drugie jak i trzecie miejsce to wciąż najlepsze elektryczne maszynki do golenia.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Wśród najważniejszych cech tego urządzenia należy wymienić system składający się z pięciu ostrzy z gładkim poślizgiem, w którym trzy różne folie działają w synergii pozwalającej na ścinanie nawet najbardziej opornych włosków. Głowica swobodnie porusza się w pięciu kierunkach dzięki, tytułowemu dla golarki, systemowi Multiflex 5D. Przy godzinie ładowania zapewnia nam 45 minut bezustannej pracy, a producent (słusznie) zapewnia, że niezależnie od poziomu naładowania częstotliwość pracy pozostaje taka sama. Golarka ma też trymer, ale niestety wbrew temu co jest napisane w opisie urządzenia, nie jest on zbyt praktyczny i moim zdaniem nie nadaje się za dobrze do przeznaczonych mu zadań, ze względu na jego kształt i umiejscowienie.