Jaka jest najlepsza jednorazowa maszynka do golenia? (ranking)

Jaka jest najlepsza jednorazowa maszynka do golenia? (ranking)

Jednorazowe maszynki do golenia dla mężczyzn to jedne z najbardziej popularnych przyborów toaletowych na świecie. Na pewno każdy facet choć raz zetknął się z nimi podczas golenia. Dlaczego są tak popularne? Są bardziej higieniczne, bo częściej trzeba je wymienić, stosunkowo tanie i wszędzie dostępne – czy to w drogerii, sklepie spożywczym, czy nawet kiosku. Nie potrzeba ich ładować czy podłączać do prądu – zatem można je zabrać ze sobą praktycznie wszędzie! Zatem, biorąc pod uwagę ilość tego typu produktów na rynku, jaka jest najlepsza maszynka jednorazowa do golenia?

Jak wybrać najlepsze jednorazowe maszynki do golenia?

Najlepsze maszynki jednorazowe spełniają łącznie parę cech. Do wyboru są dostępne z różną ilością ostrzy, zwykle z jednym lub trzema. Oczywiście, jeśli zależy nam na szybkości golenia, zdecydowanie lepszą opcją będzie maszynka z trzema ostrzami. Wiąże się z tym kolejna korzyść – do pełnej gładkości potrzebna jest mniejsza ilość ruchów po skórze, co oznacza mniej naruszonego naskórka na twarzy. Co za tym idzie? Mniej podrażnień, zaczerwienień czy ewentualnych krost. Niestety, gęsto osadzone ostrza utrudniają opłukiwanie maszynki z włosków. Pamiętajmy, że nawet jeśli producent oferuje maszynkę z sześcioma ostrzami, na nic to się zda, jeśli te ostrza będą tępe. Dlatego ważna jest jakość stali.

Istotnym jest, by zawsze przeliczyć cenę jednostkową maszynki – ile jest sztuk w zestawie, by zobaczyć realny jej koszt. Tendencją jest, że im więcej maszynek w opakowaniu, tym jest tańsza, ale nie zawsze! Walorem przemawiającym na korzyść produktu jest także ruchoma główka, wygodna do chwycenia rączka i pojawienie się paska nawilżającego. Najlepsza ręczna maszynka do golenia powinna łączyć wszystkie te cechy.

Dla łatwiejszego i szybszego wyboru, powstał poniższy ranking maszynek do golenia jednorazowych. Znaleźliśmy i porównaliśmy 5 produktów z różnych półek cenowych, dlatego każdy mężczyzna powinien wybrać coś dla siebie!

RANKING: Najlepsze jednorazowe maszynki do golenia

1. Gillette Blue3 Comfort

NAJLEPSZY WYBÓR

Gillette Blue3 Comfort

Najlepsza jednorazowa maszynka do golenia

Firma Gillette istnieje od bardzo dawna na rynku i udowadnia, że zna się na rzeczy. Slogan: "Gillette - najlepsze dla mężczyzny" nie jest tylko tanim chwytem marketingowym. Maszynka posiada wszystkie wyżej wymienione pozytywy: ma trzy chromowane ostrza, dopasowującą się do kształtu ruchomą główkę, ergonomiczną rączkę, która zapobiegnie wyślizgnięciu się i pasek nawilżający. Nie byle jaki, bo nasączony naturalnymi olejami. Ba, maszynka sama daje znać, że się skończyły i zmienia kolor paska na biały. Wtedy należy maszynkę definitywnie wymienić na nową. W paczce znajduje się aż 8 sztuk, co w przeliczeniu za tak dobrą maszynkę, naprawdę się opłaca.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

2. Wilkinson Xtreme3 Sensitive

Wspaniały wybór

Wilkinson Xtreme3 Sensitive

Idealny dla skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień, bo w nawilżającym pasku zawiera aloes i witaminę E - dwa składniki znane ze swoich właściwości łagodzących i regenerujących. Również, jak poprzednik w rankingu, posiada trzy ostrza ze stali nierdzewnej, ruchomą główkę i dobrze wykonaną rączkę pokrytą dodatkowym ogumieniem. Ich również w opakowaniu znajduje się osiem, więc cena jednostkowa jest zbliżona. Wybór praktycznie zależy od preferencji i stanu skóry.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

3. Dorco Pace 6

Dobry wybór

Dorco Pace 6

Jeśli jest mężczyzna, któremu trzy ostrza nie wystarczają, propozycja marki Dorco powinna go usatysfakcjonować - maszynka posiada aż sześć ostrzy! Budowa głowicy jest otwarta, by ułatwić mycie i utrzymanie produktu w czystości. Dodatkowo, posiada nawilżający pasek i ogumienie na rączce. Wielu posiadaczy chwali za skuteczność i ładny zapach.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

4. Gillette Blue II Plus

TOP4

Gillette Blue II Plus

Opcja dla chcących spróbować jakości firmy Gillette, ale w bardziej budżetowej wersji. Gillette Blue II łączy wszystkie zalety zwycięzcy rankingu: ruchoma główka zapewniające gładkie i bezpieczne golenie, nawilżający pasek Lubrastrip i rączkę z poprzecznymi paskami, ułatwiającymi chwyt. Są tylko drobne różnice - posiada nie trzy, ale dwa chromowane ostrza i nie ma gumowych wstawek na uchwycie, co automatycznie wpływa na cenę maszynki. Jeśli jednak jest ktoś, kto chciał spróbować na początek jakości marki Gillette, ta wersja w zupełności wystarczy.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

5. PolSilver 2

TOP5

PolSilver 2

W rankingu nie może zabraknąć tego klasyka w swoim gatunku - jedni go kochają, inni nienawidzą, ale każdy wypróbował. Ma tylko dla ostrza, ale są za to pokryte platyną i chromem! Na próżno szukać wygodnej rączki czy ruchomej główki, ale niepodważalnym atutem tego produktu jest cena i jego dostępność. Jest to najtańsza opcja na rynku, w dodatku do znalezienia praktycznie wszędzie.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!