Jaka jest najlepsza brzytwa do golenia brody? (ranking)

Jaka jest najlepsza brzytwa do golenia brody? (ranking)

Golenie brzytwą jeszcze kilka lat temu było zapomnianą metodą pielęgnacji zarostu – technika ta kojarzyła się głównie z golibrodami z minionej epoki. Współcześnie używanie brzytwy do golenia zyskuje na popularności, co wpływa również na ilość nowych produktów pojawiających się na rynku każdego roku. Jaką brzytwę do golenia wybrać, aby dokonać właściwego zakupu?

Golenie zarostu brzytwą – na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego produktu?

Różnorodność modeli brzytew w dużej mierze zależy od rodzaju użytego materiału, proporcji poszczególnych krawędzi ostrza i jego kształtu. Dla przykładu ostrza ze stali węglowej są zwykle tańsze, jednak bardziej podatne na korozje i uszkodzenia. Najlepsze brzytwy do golenia wykorzystują z kolei stal nierdzewną, która jest materiałem bardziej odpornym na działanie czynników mechanicznych, jednak bardziej problematycznym w ostrzeniu. Szersze ostrza (na przykład 7/8 lub 8/8) przyspieszają natomiast cały proces golenia, jednak zdecydowanie bardziej kłopotliwe staje się dotarcie nimi do trudniej dostępnych miejsc. Warto zaznajomić się z podstawowymi parametrami brzytew, ponieważ każde ostrze powinno być dostosowane do potrzeb i oczekiwań konkretnego mężczyzny. Oto ranking brzytw do golenia, który pomoże podjąć wybór o zakupu idealnego produktu!

RANKING: Najlepsze brzytwy do golenia brody

1. Bluebeards Revenge Sabre Straight Razor

NAJLEPSZY WYBÓR

Bluebeards Revenge Sabre Straight Razor

Najlepsza brzytwa do brody

Na miejscu pierwszym naszego zestawienia znalazła się propozycja od firmy BlueBeards. Ostrze tej brzytwy wykonane jest ze stali węglowej, dzięki czemu zachowuje swoje właściwości przez długie lata i jest łatwe w ostrzeniu. Wykonana z rogu krowiego rączka znakomicie dostosowuje się do kształtu dłoni oraz ruchów wykonywanych podczas codziennego golenia. Bardzo interesujący jest również kolor rękojeści, który imituje kość słoniową. Z tego powodu brzytwa posiada swój unikalny charakter, ale też zachowuje elegancję należną tamu przyrządowi. Dużym zaletą brzytwy Bluebeards Revenage Sabre 6/8 jest również cena, która jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna od konkurencyjnych ofert marek Boker i Dovo.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

2. Boker Damast Ebenholz

Wspaniały wybór

Boker Damast Ebenholz

Brzytwa Boker Damast Ebenholz to propozycja od popularnej firmy Boker. Stal damasceńska wykorzystana do budowy ostrza jest niezwykle twardym i odpornym materiałem. Z tego powodu produkt ten może służyć użytkownikowi wiele lat, niezależnie od sposobu pielęgnacji brzytwy. Szerokość 6/8 cala uznawana jest za jeden z najbardziej uniwersalnych rozmiarów, przez co narzędzie to sprawdza się znakomicie zarówno przy grubszym i gęstszym, jak i cieńszym zaroście. To jeden z najbardziej kosztownych modeli dostępnych na rynku, jednak jakość wykonania produktu gwarantuje długą żywotność i wspaniały wygląd nawet kilkanaście lat po jego zakupie.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

3. Boker The Celebrated

Dobry wybór

Boker The Celebrated

Boker The Celebrated to brzytwa o szerokości ostrza 5/8 cala, która jest flagowym produktem w ofercie tej kultowej amerykańskiej firmy. Stal węglowa decyduje o odporności brzytwy na codzienne zużycie, a wykorzystanie hebanowego drewna w rękojeści sprawia, że codzienne golenie staje się przyjemnym rytuałem. Duża wklęsłość ostrza sprawia, że Boker The Celebrated jest niezwykle lekki i poręczny, a ostrze można w łatwy sposób naostrzyć.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

4. Dovo Solingen

TOP4

Dovo Solingen

Ostrze brzytwy wykonane jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu produkt charakteryzuje się dłuższą żywotnością niż większość konkurencyjnych brzytew na rynku. Szerokość ostrza 3/8 cala świetnie sprawdzi się w rękach osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sztuką golenia zarostu. Czarna oprawa brzytwy wykonana jest z tworzywa sztucznego odpornego na uszkodzenia mechaniczne, a gładka powierzchnia sprawia, że całe narzędzie prezentuje się bardzo elegancko. Niemiecka brzytwa Dovo Solingen to produkt polecany osobom, które posiadają zarost średniej gęstości i grubości włosia.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

5. Shlyuz Katana Barber Razor

TOP5

Shlyuz Katana Barber Razor

Na piątym miejscu naszego zestawienia znalazła się podstawowa wersja brzytwy na żyletki Shlyuz Katana. Wykonana z tworzywa sztucznego rączka jest lekka i wygodna, a łatwy sposób wymiany żyletek zdecydowanie przyspiesza codzienne golenie. Ta brzytwa do golenia jest idealną propozycją dla osób, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z tradycyjnym goleniem. Niska cena i trwałość wykonania sprawia, że brzytwa marki Shlyuz z pewnością zachęci konkretnego użytkownika do przejścia na ten sposób usuwania zarostu.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!