Jak wybrać materac do łóżka pojedynczego? Kilka praktycznych wskazówek

materac do łóżka pojedynczego

Urządzanie sypialni jest czynnością, podczas której główne skupienie polega na dobieraniu mebli, koloru ścian czy też dodatków podkreślających styl właścicieli domu czy mieszkania. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak istotne dla zdrowia i dobrego samopoczucia jest wybranie materaca, czyli podłoża do odpoczynku. Aby poprawić jakość i higienę nocnej regeneracji własnego organizmu warto poznać kilka wskazówek, które zoptymalizują zakup materaca do łóżka pojedynczego.

Czy zakup materaca jest ważny? – co warto wiedzieć?

Sen to aktywność, która bez wątpienia holistycznie wpływa na jakość życia, zdrowie fizyczne, a także codzienne samopoczucie i gotowość do funkcjonowania. Nocna regeneracja ciała polega na wprowadzeniu ustroju w taki stan, który prowadzi do rozluźnienia, ukojenia, a także uruchomienia wewnętrznych procesów naprawczych, które umożliwiają utrzymanie organów wewnętrznych w dobrej kondycji. Zdaniem specjalistów badających przebieg snu, a także fizjoterapeutów istnieje wiele czynników, które decydują o przebiegu nocnego odpoczynku – niemniej jednak, najważniejszym z nich okazuje się być odpowiednio dobrany materac.

Materac to akcesorium, którego głównym zadaniem jest zapewnienie użytkownikowi optymalnej podpory. Właściwie dobrane podłoże, ściśle dopasowane do potrzeb właściciela sprawia, że ciało, a dokładniej kręgosłup oraz cały aparat ruchu odpoczywają w swobodnym ułożeniu. Taka zależność bezsprzecznie wpływa na przebieg snu, prowadząc do maksymalnego odpoczynku zmęczonego ciała, zarówno od wewnątrz ustroju, jak i na zewnątrz, poprzez usuwanie napięć mięśniowych. Jednym z najważniejszych czynników, decydujących o właściwościach konkretnego materaca jest jakość jego wykonania. Podłoża najwyższej klasy, które wykonywane są z certyfikowanych surowców można znaleźć w ofercie marki Hilding Anders. Produkty marki dostępne są w sklepie https://sennamaterace.pl/, który jest autoryzowanym dystrybutorem firmy. 

czy-zakup-materaca-jest-wazny-co-warto-wiedziec.jpg

Jak wybrać materac do łóżka pojedynczego? – 3 praktyczne wskazówki!

Zakup materaca dla wielu osób może okazać się problematyczny. Liczba modeli na rynku jest bardzo duża, co utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji, dlatego przed zakupem warto poznać trzy wskazówki ułatwiające wybranie materaca do łóżka pojedynczego.

1. Twardość materaca – najważniejsze informacje!

Twardość materaca to parametr techniczny, który bezwzględnie należy wziąć pod uwagę podczas zakupu. Pod hasłem twardość ukryta jest zależność zachodząca między naciskiem ciężaru ciała osoby śpiącej, a odpowiedzią materaca na powstały opór. Twardość przez producentów oznaczana jest literą H wraz z cyfrą 1, 2, 3 lub 4 i powinna być dopasowywana do masy ciała. W ofercie marki Hilding dostępne są materace o różnym stopniu twardości. Dla osoby śpiącej w pojedynkę odpowiedni okaże się materac H2 – średnio miękki – dedykowany osobom, których waga nie jest większa niż 80 kg, a także H3, czyli twarde podłoża dla użytkowników o wadze od 80 do 100 kg. Dzięki dopasowaniu twardości do własnej wagi materac będzie optymalnie podpierał całe ciało, korzystnie wpływając na uczucie wypoczęcia i regeneracji.

2. Wypełnienie podłoża – jaki model wybrać? 

Kolejnym, niezwykle istotnym dla komfortu nocnej regeneracji organizmu parametrem materacy jest jego wypełnienie. Doskonałym rozwiązaniem dla osób śpiących w pojedynkę jest zakup podłoża wykonanego z wysoko elastycznego blatu piankowego. Marka Hilding Anders w swojej ofercie posiada model Conga który wykonany jest z czterech różnych pianek. Ich kolaboracja sprawia, że podłoże zróżnicowane jest w siedem różnych stref twardości, które pozwalają na równomierne rozłożenie ciężaru ciała, usuwając napięcia nagromadzone w mięśniach. Dla zwolenników podłoży sprężynowych producent Hilding Anders przygotował model Tango. To podłoże, którego wypełnienie stanowi wkład ze sprężyn kieszeniowych, które posiadają właściwość zwiększania elastyczności punktowej materaca. To cecha, która wpływa na zwiększanie komfortu użytkownika oraz znacznej poprawy nocnej regeneracji organizmu.

3. Wielkość materaca – jaki rozmiar wybrać?

Ilość miejsca do odpoczynku bez wątpienia wpływa na przebieg snu. Osoby śpiące pojedyncze powinny zdecydować się na zakup materaca o minimalnej szerokości 100 cm oraz długości 200 cm, dostępnych na stronie: https://sennamaterace.pl/114-materace-100×200. Odpowiednia ilość przestrzeni sprawia, że podczas snu osoba odpoczywająca może swobodnie zmieniać pozycję, bez obaw o upadek czy też pojawienie się uczucia dyskomfortu. Zbyt mała przestrzeń sprawia, że dochodzi do przerywania snu i pobudek, czego konsekwencją jest niewyspanie i brak właściwej regeneracji całego organizmu.

Zakup materaca dopasowanego do własnych potrzeb jest dobrą inwestycją. Efektywny sen wpływa na każdy aspekt życia, a dodatkowo jest gwarancją utrzymania dobrej kondycji zdrowotnej. 

wielkosc-materaca-jaki-rozmiar-wybrac.jpg

Materiał promocyjny.